Danas na tržištu imamo ogroman izbor raznih proizvoda čija je namjena da u našem domu bude čisto i mirisno. Naša današnja tema su osvježivači za WC školjku koje uglavnom svi stavljamo na isti način.

Ako koristite osvježivač za WC školjku, možda ste naišli na poznati problem – vrh je obično savijen ispod daske WC školjke, osim toga, primijećeno je da pada u školjku WC školjke. Međutim, jednostavan trik koji je nedavno stekao popularnost može riješiti ovaj problem. Mnogi ispirači koriste plastičnu šipku koja im pomaže u fiksiranju na rub WC školjke, a kuglica je još uvijek povezana s vodom. Međutim, jedan koristan savjet s društvenih medija je da postoji jednostavniji i dosljedniji pristup. Umjesto da osvježivač objesite preko ruba, možete ga postaviti ispod ruba WC školjke.

  • To olakšava postavljanje sjedala na pod, djeluje organiziranije i manja je vjerojatnost da će ispasti kada spustite ili podignete sjedalo. Zanimljivo je da promotivni materijali nekih proizvođača ne uključuju ovu metodu, već koriste tradicionalnu metodu instalacije. Ova jednostavna metoda pomoći će osvježivaču da ostane na mjestu dulje vrijeme, a osim toga, učinit će da vaš WC izgleda organiziranije. Povremeno su najučinkovitiji odgovori najjednostavniji.

Dodatni tekst:

Afričke kulinarske tradicije su opsežne i zamršene, oblikovale su ih tijekom vremena brojne kulture, mjesta i podneblja. Srž afričke kuhinje je velika raznolikost autohtonih namirnica koje primarno potječu iz različitih klima i tradicija svake regije. U zapadnoj Africi klima je raznolika, a kreće se od tropske do sušne, a većinu namirnica čine žitarice poput prosa, sirka i kukuruza. Ove se žitarice često koriste za pripremu uobičajenih jela kao što su “banku” i “fufu”. Fufu je uobičajena hrana koja se dobiva od pirea i kuhanog korijenja poput slatkog krumpira ili kasave, dok je banku uobičajeni prilog koji se pravi od kukuruza ili prosa.

Ova dva obroka bogata su nutrijentima i osiguravaju potrebnu hranu za dnevnu konzumaciju. U zapadnoj Africi, mahunarke poput kikirikija, graha i slanutka, kao i žitarice, imaju značajan utjecaj na prehranu. Njihov visok sadržaj proteina i vlakana je vrijedan pažnje, zbog čega su idealan dodatak redovnim obrocima. Mahunarke su uobičajene u umacima ili varivima, a dio su jela navedenih u egusi, juhi koja se obično sljubljuje s mesom ili ribom i obično sadrži sjemenke. Istočni dio Afrike, koji ima vlažniju klimu koja je korisna za rast raznovrsnog voća i povrća, ima bogat izbor svježih namirnica u svojoj kulinarskoj tradiciji.

Na primjer, u Keniji se tradicionalni doručak koji se zove ugali sljubljuje s raznim povrćem i mesom. Osim toga, uobičajeno je svježe voće poput manga, ananasa i papaje, koje se obično konzumira cijelo ili kao sok. U Sjevernoj Africi uzgoj aromatičnog bilja i začinskog bilja uspješan je zbog povoljne klime i uvjeta tla u regiji, što dovodi do prehrane koja je istovremeno raznolika i začinjena. Temeljna ideja lokalne prehrane izražena je u receptima kao što su couscous, koji se dobiva od sitnih žitarica koje se kuhaju na pari, i tagine, jelo koje se polako kuha na jedinstven način. Sastojci poput janjetine i piletine često su uključeni u ova jela, zajedno sa začinima poput kurkume, kumina i cimeta, koji doprinose okusu ovih jela.

U središnjoj Africi, bogatstvo kiše u prašumama dovelo je do upotrebe raznih prehrambenih izvora u regionalnim receptima. Ovaj asortiman uključuje korijenje poput kasave i slatkog krumpira, kao i lišće koje se stavlja u variva i juhe. Popularno jelo pod nazivom “gulaš” priprema se kombiniranjem mesa i povrća u aromatiziranoj mješavini koja se često začinjava začinskim biljem i začinima iz lokalnog područja, što rezultira jakim okusom i značajnom nutritivnom vrijednošću. Uz ove različite regionalne značajke, afričku kuhinju karakterizira fokus na očuvanje resursa i korištenje lokalnih namirnica.

Mnoge zajednice diljem zemlje prakticiraju ekološki odgovornu poljoprivredu i pripremu hrane koja smanjuje količinu otpada, a hrani daje visoku hranjivu vrijednost. Uobičajene metode skladištenja hrane i produženog roka trajanja uključuju tradicionalne metode poput fermentacije, sušenja i dimljenja. Tipična afrička prehrana ima značajan utjecaj na zdravlje. Konzumacija raznih vrsta cjelovitih žitarica, mahunarki, voća i povrća promovirat će životni stil bogat vitaminima, mineralima i vlaknima.

Preporučujemo