Vrlo često se u posljednje vrijeme raspravlja o ovoj temi a mi vam danas donosimo nekoliko načina na koje možete prepoznati psihopatu u vašem okruženju. Vjerovali ili ne sigurno ih imate.

Promatrajte različite detalje i osobine pojedinaca koje susrećete, jer ti mali aspekti mogu otkriti značajne uvide o njima. Ovaj pristup će vam pomoći da shvatite s kim komunicirate. Ako naiđete na nekoga tko pokazuje iznenadnu impulzivnost, nepristojnost, nedostatak brige za vaše osjećaje i manipulativno ponašanje, to mogu biti znakovi da ste u interakciji s psihopatom. Ovaj izraz se često koristi za kritiziranje pojedinaca čije postupke ne odobravamo.

  • Međutim, važno je prepoznati da je ovo značajno mentalno zdravstveno stanje. Kako biste izbjegli nepravedno etiketiranje onih koji ne odgovaraju ovom opisu, pogledajte sljedeće pokazatelje koji upućuju na to da bi netko doista mogao biti psihopat! Živčani sustav psihopata je strukturiran na način da oni često traže uzbudljiva iskustva kako bi osjetili osjećaj normalnosti. Njihova sklonost životu na rubu često povećava njihovu privlačnost u društvu, osobito među suprotnim spolom.

Pravog psihopata karakterizira ekstremno ispoljavanje bijesa. U slučajevima obiteljskog nasilja, osobe s psihopatskim osobinama dosljedno pokazuju ili fizičku ili verbalnu agresiju. Ovo je značajan poremećaj osobnosti koji se pojavljuje u različitim okruženjima kao što su radno mjesto, škola, s obitelji i među prijateljima, pogađajući pojedince tijekom njihove mladosti, tinejdžerskih godina i u odrasloj dobi.

Za razliku od patoloških lažljivaca, koji izmišljaju priče iz nužde, laži psihopata uvijek su usmjerene na određeni cilj. Oni vješto koriste manipulaciju kako bi stekli neku prednost, često to čine u profesionalnim okruženjima ili kako bi izvršili kontrolu nad svojim partnerima. Psihopati vjeruju da su superiorniji od onih oko sebe i pokazuju malo brige za štetne radnje koje mogu poduzeti. Nemoguće je predvidjeti njihove reakcije, a ne može se ni predvidjeti kada bi odjednom mogli postati agresivni.

Obično se upuštaju u rasprave bez mirne obrane svojih stavova. Financijska neodgovornost među njima je česta pojava, često krše zakone i zanemaruju plaćanje alimentacije. Mnogi su također skloni biti uključeni u sitni kriminal. Osobe s psihopatskim sklonostima često raspravljaju o preboljevanju teške bolesti koja se može ponoviti, a to čine prvenstveno kako bi privukle pažnju. Bivši partneri često se prikazuju kao nestabilne osobe koje su ih na neki način maltretirale ili nadvladale.

Osobe s psihopatskim sklonostima imaju tendenciju brzog djelovanja. Prilikom prvog susreta obasipat će vas komplimentima, nazivati ​​vas lijepom, inteligentnom i pretjerano hvaliti. Ovo ponašanje cilja na vašu nesigurnost. Na primjer, ako se borite s težinom, mogli bi izraziti divljenje prema vašem tijelu, a ako ste suzdržani, mogli bi se nasmijati vašim pokušajima šale.

Mogu proći mjeseci ili čak godine prije nego otkriju svoju pravu prirodu. Nakon što vas psihopat uhvati u zamku, počet će potkopavati vašu samovrijednost. Početni odgovor trebao bi biti zanemarivanje ovakvog ponašanja. Osim toga, često pokazuju obrasce nestajanja na nekoliko dana, što je taktika koja se koristi za destabilizaciju vašeg samopouzdanja i povećanje vašeg divljenja prema njima.

Uživaju u napadu na osobni prostor. Iako je široko shvaćeno da treba održavati određenu distancu od drugih, oni s psihopatskim tendencijama zanemaruju ta ograničenja. Ljudi koji pokazuju visoku razinu bešćutnosti skloni su višem zbližavanju s drugima. Ako vjerujete da ste u interakciji s psihopatom, najučinkovitija smjernica je izbjegavanje bilo kakvog kontakta s njim. Ovo je jedina mjera koja neće ojačati njegov ego i jedina metoda da ga spriječite da manipulira vama.

Preporučujemo