Kada se u našem domu pojavi vlaga to pedstavlja ozbiljan problem jer gljivice buđi utiču i na naše zdravlje. Do pojave plijesni najčešće dolazi u kupatilu zbog vlage koja se tamo stvara.

Pojava plijesni u zahodima problem je s kojim su se mnogi pojedinci susreli, često ga smatraju vizualno neprivlačnim i izazovnim za rješavanje. Za one koji pate od astme ili alergija, prisutnost plijesni ne samo da umanjuje estetski izgled, već može predstavljati i značajan zdravstveni rizik. Stoga želimo predstaviti četiri prirodna lijeka usmjerena na rješavanje ovog problema.

  • Vrlo je vjerojatno da posjedujete te predmete u svom kućanstvu, možda bez vaše svijesti; stoga je preporučljivo upotrijebiti preporuke s portala mitrucoscaseros za uspješno rješavanje ovog nepoželjnog problema. Ova mjera će iskorijeniti samo tamni prsten koji okružuje WC. Natrijev bikarbonat, poznatiji kao soda bikarbona, djeluje kao izvanredan apsorbent vlage. Za primjenu jednostavno otopite tvar u čaši vode i poprskajte zahvaćena područja oko bidea i WC školjke.

Zatim upotrijebite četkicu za zube kako biste pažljivo izribali površinu, osiguravajući potpuno uklanjanje nakupljene prljavštine. Na kraju, upotrijebite čistu, vlažnu krpu za daljnje čišćenje. Za razliku od sode bikarbone, ocat treba koristiti u nerazrijeđenom obliku kako bi se očuvala njegova kiselost. Ostavite ga na kontaminiranom području neko vrijeme. Nakon toga provedite temeljito čišćenje i završite završnim ispiranjem. Ovaj proizvod će vašoj kupaonici dati izvanredan sjaj i neusporedivu čistoću.

Iako je istina da je ova opcija skuplja od drugih alternativa, ulje čajevca ima značajne prednosti, posebno zbog svojih antifungalnih svojstava. Kako biste ga učinkovito iskoristili, pomiješajte jednu žlicu ovog ulja s čašom vode i dobivenu smjesu krpom nanesite na površinu, pazeći da se ulje dobro upije u fuge. Pustite da kratko ostane na tom mjestu prije nego što nastavite s postupkom ispiranja. Dihidrogen dioksid, obično poznat kao vodikov peroksid, ima učinkovitost koja nadilazi puko uklanjanje bakterija.

Zapravo, sposoban je iskorijeniti plijesan, a istovremeno osigurava da se tijekom ovog postupka ne ispuštaju štetni plinovi. Za korištenje jednostavno nanesite sprej na površinu i ostavite da odstoji najmanje petnaest minuta. Nakon toga, upotrijebite malu četku ili staru četkicu za zube da izribate površinu, osiguravajući temeljito ispiranje. Nadalje, postoje druge učinkovite i ekonomične opcije prikladne za kućnu upotrebu, uključujući sredstva kao što su izbjeljivač ili amonijak.

Unatoč tome, ove tvari predstavljaju rizik za integritet materijala korištenih u bideu ili kadi. Stoga, ako netko odluči upotrijebiti ova dva kemijska sredstva, bitno ih je koristiti štedljivo i izbjegavati bilo kakvu kombinaciju; zanemarivanje ove mjere opreza može dovesti do stvaranja iznimno opasnih para.

Bonus tekst

James Greenwood, 42-godišnji stanovnik Walesa, izvijestio je da je u svibnju tijekom razgovora sa svojim zetom osjetio uporne i tupe glavobolje popraćene vrtoglavicom.Nakon toga je zakazao pregled kod svog liječnika opće prakse za 5. lipnja. Tijekom ovog posjeta dobio je informacije koje pokazuju da su njegovi simptomi vjerojatno povezani s dehidracijom. Nadalje, s obzirom na njegovu upotrebu naočala i zahtjeve njegove profesije, koja zahtijeva opsežnu upotrebu računala, savjetovano mu je da ode na očni pregled kako bi se procijenilo eventualno smanjenje njegovog vida. Greenwood je također obavio krvne pretrage i elektrokardiogram (EKG), a nalazi tih testova ocijenjeni su kao povoljni.

Nekoliko dana nakon pregleda dogodila se nesvakidašnja pojava. “Dok sam putovao gradom, susreo sam se s nečim što je bilo slično izvantjelesnom iskustvu; Činilo se da je okolina usporila, izazivajući priličnu strepnju,” primijetio je. Istog dana zakazao je konzultacije s liječnikom opće prakse, koji mu je rekao da njegovi simptomi ukazuju na migrenu. S obzirom na nedostatak prethodnog iskustva s migrenama, na situaciju sam gledao s određenim stupnjem skepse.

Preporučujemo