Iako je u svijetu postao trend da se hrana naručuje i malo ko  više kuha kod kuće, kod nas na Balkanu je situacija nešto drugačija. Naime u većini domova se pripremaju obroci jer su ekonomičniji a i ukusniji.

Koliko god bili oprezni dok koristite pećnicu za pečenje, ona neizbježno postaje prljava i masna kako vrijeme prolazi. Tijekom kuhanja, para iz hrane se diže i uzrokuje nakupljanje prljavštine na zidovima, vratima i unutarnjim staklenim površinama. Evo nekoliko jednostavnih savjeta s YouTubea koji će vam pomoći u čišćenju pećnice! Voda u kombinaciji s deterdžentom za suđe najbolje je rješenje. Uklanja prljavštinu i ulje.

  • Započnite čišćenjem spužvom i malo deterdženta, zatim obrišite pjenu vlažnom krpom i na kraju suhom krpom dovršite postupak. Ako je vaša pećnica pretjerano prljava, možete je očistiti na jedan od dolje navedenih načina. Smjesa natrijevog bikarbonata. Početni prijedlog je da upotrijebite pastu napravljenu od uobičajeno korištene sode bikarbone, što je zgodan predmet za držati na raspolaganju.

Služi kao odlična pomoć u kućanskim poslovima. Pomiješate sodu bikarbonu s mlakom vodom da napravite pastu. Jednostavno pomiješajte vodu sa sodom dok ne dobijete gušću konzistenciju koja sprječava curenje. Zatim uzmite četku za čišćenje i razmažite pastu po cijeloj unutarnjoj površini staklenih vrata, nježno je trljajući. Pazite da pasta ne uđe u teška područja, poput staklenih umetaka. Ostavite pastu da odstoji najmanje 20 minuta, a zatim je obrišite mokrom krpom ili spužvom.

Na kraju, suho. Mješavina sode bikarbone i octa. Ako sama soda bikarbona ne može u potpunosti očistiti staklo, pokušajte poboljšati pastu tako da malo zagrijete vodu i umiješate malo octa. U ovoj situaciji također biste trebali dodati dodatnu količinu sode bikarbone kako biste održali konzistenciju paste i spriječili da postane previše tekuća. Koristite pastu dok je voda još topla i pobrinite se da se ravnomjerno rasporedi. Ostavite da odstoji najmanje 20 minuta, zatim je očistite mekom stranom spužve i nakon toga osušite.

Koji je najbolji način za čišćenje unutrašnjosti staklenih vrata? Čišćenje unutrašnjosti pećnice prilično je jednostavno. Dakle, koji je način da dođete do ovog dijela? Postoji jednostavna metoda, iako također ovisi o vrsti pećnice koju imate. Određena vrata zahtijevaju odvrtanje, dok noviji modeli često imaju gumb ili sigurnosne brave koje se mogu otpustiti iznutra kako bi se omogućio pristup. Koji je način za čišćenje stakla na vratima pećnice koja se ne mogu skinuti?

Ako ne možete skinuti vrata pećnice, postoji još jedna mogućnost čišćenja. Trebat će vam alat za uklanjanje prljavštine koja se nakupila između stakla. Započnite skupljanjem stare žičane vješalice, visoko upijajuće tkanine i gumene trake. Rastavite vješalicu i povucite žicu dok ne nalikuje dugačkoj kuki. U drugom koraku uzmite gumicu da pričvrstite tkaninu na kuku, pazeći da je čvrsto pričvršćena.

Korak 3: Držite vrata pećnice otvorena i držite ih u uspravnom položaju. Na donjoj strani mora postojati otvor na koji možete nanijeti otopinu za čišćenje. Korak 4: Za pripremu otopine za odmašćivanje, pomiješajte toplu vodu sa žlicom sode bikarbone, pola šalice octa i žlicom soli u posudi. Temeljito promiješajte.

Korak 5: Namočite krpu u otopinu, zatim je provucite kroz otvor između stakla i obrišite njome cijelu površinu kako biste uklonili svu prljavštinu. Ako je potrebno, otopinu možete ostaviti nekoliko minuta. 6. korak: Na kraju izvadite prljavu krpu iz pećnice, stavite novu i vratite je na mjesto. Nastavite na isti način i osušite staklo.

Preporučujemo