U obavljanju kućnih poslova puno nam pomažu kućni uređaji a jdan od najvažnijih za svaku domaćicu je mašina za veš. Nju je poput svih drugih kućanskih aparata potrebno redovno čistiti.

Ako vaša perilica rublja ne radi ispravno, to može značiti da biste trebali pregledati filtar ili izvesti unutarnje čišćenje. Ako primijetite žućkastu nijansu na naslovnici, poduzmite nešto prije nego što postane prekasno. Nažalost, jednostavno uklanjanje prašine nije dovoljno. Što više vremena odgađate, to će vam biti teže ukloniti žute mrlje, pa poduzmite nešto i očistite svoju perilicu ovom briljantnom portalnom metodom.

  • Ovaj jedini drogerijski artikl je sve što vam je potrebno da obavite posao! Korištenjem ovog testiranog patenta možete zauvijek eliminirati neugodne mirise iz perilica rublja i problem loše očišćenog rublja. Upotrijebite vrlo učinkovit alat za dezinfekciju unutrašnjosti perilice rublja koju možda imate u kupaonici!

Koji je najbolji način za čišćenje vrata perilice rublja? Započnite s mekom krpom ili papirnatim ručnikom za uklanjanje prašine s perilice. Budite oprezni i pazite na razmake! Zatim uzmite pamučni štapić i umočite ga u vodikov peroksid. Možete ga kupiti u drogeriji za svega nekoliko eura, a učinkovito služi kao izbjeljivač za sve bijele dijelove perilice rublja. Štoviše, učinkovito čisti i dezinficira perilicu rublja! Vaša perilica ponovno će biti blistavo bijela kao što je bila i nova!

Koje su najbolje metode za temeljito čišćenje perilice rublja, uključujući njezinu vanjštinu? Za potpuno čišćenje perilice vodikov peroksid pokazao se vrlo učinkovitim. Dodajte ga u odjeljak za deterdžent i aktivirajte ciklus ispiranja. Na kraju ciklusa, unutrašnjost perilice bit će besprijekorna i pomlađena. Uz svoja dezinfekcijska svojstva, ovaj proizvod također pomaže u uklanjanju neugodnih mirisa. Obavezno otvorite vrata perilice nakon završetka ciklusa ispiranja kako biste omogućili pravilno sušenje!

To će spriječiti razvoj plijesni. Slično kao što biste obrisali vanjštinu svoje perilice rublja, pobrinite se da temeljito očistite brtve na vratima. Ovo je područje na kojem se obično nakupljaju gljivične mrlje, zbog čega je važno poduzeti preventivne mjere. Očistite ih vatom namočenom u vodikov peroksid ili ga nanesite izravno na brtve i temeljito izribajte. Mnogima je ideja čišćenja perilice rublja nepoznata; neki vjeruju da je to nepotrebno, dok drugi nisu sigurni kako to učiniti.

Kao i svaki drugi kućanski aparat, i perilica rublja zahtijeva čišćenje, koliko god to čudno izgledalo. Uz redovitu upotrebu, također nakuplja prljavštinu i doživljava trošenje; ostaci deterdženta za pranje rublja nisu u potpunosti isprani, što rezultira ostacima koji se mogu zapjeniti tijekom sljedeće uporabe, što znači da se rublje možda neće pravilno isprati. Prljava perilica rublja može rezultirati neželjenim posljedicama, prije svega neugodnim mirisima.

Kada vašem rublju nakon pranja nedostaje očekivana svježina, a iz stroja se širi miris na pljesniv, vrijeme je za temeljito čišćenje! Top 6 preporuka za temeljito čišćenje vaše perilice rublja: 1. Očistite gumenu brtvu. Započnite s čišćenjem gume, jer je to najjednostavniji i najbrži dio za rješavanje. Nadalje, preporučljivo je gumu čistiti češće od ostalih dijelova perilice; u idealnom slučaju, trebalo bi ga čistiti barem jednom mjesečno, iako je korisno i češće.

Krhotine poput dlaka nakupljaju se u gumi, što potencijalno dovodi do neugodnih mirisa. Čišćenje je jednostavno; sve što vam treba je krpa i topla voda. Navlažite tkaninu i prstima izribajte udubljenje u gumi, pazite da temeljito očistite područje i podignete ga. Plijesan se također može razviti u gumi, što predstavlja problem koji se može spriječiti (za razliku od nakupljanja dlaka). Koje korake možete poduzeti da to spriječite u budućnosti? Jednostavno ostavite vrata perilice otvorena nakon završetka ciklusa pranja kako biste osigurali pravilno sušenje.

Dodatni koristan prijedlog je povremeno nanošenje glicerina na gumu kako bi se održala njezina elastičnost. Brisanje gumene brtve perilice rublja. 2. Održavanje bubnja Dok je čišćenje bubnja najsloženiji i vremenski najintenzivniji zadatak, ne zahtijeva čestu pažnju kao guma; dovoljno je čišćenje svakih šest mjeseci. Posjedujete sve što je potrebno za čišćenje, a to su: ocat, soda bikarbona, krpa za čišćenje i izbjeljivač (za dublje čišćenje) voda Možete birati između nekoliko metoda za čišćenje bubnja: jedan pristup uključuje korištenje izbjeljivača nakon kojeg slijedi ocat, dok drugi način predlaže čišćenje samo octom i sodom bikarbonom.

Preporučujemo