Mnogo ljudi koji imaju tu priliku siju i sade svoje povrće i voće i tako znaju šta jedu i sigurni su da njihovi proizvodi nisu tretirani pesticidima. Da biste imali obilniji urod donosimo nekoliko savjeta.

Kako bi se ubrzao proces klijanja sjemena rajčice, postoji posebna metoda koju možete primijeniti. Zašto odgađati deset dana kada se zadatak može izvršiti brže? Pripremite ovu jednostavnu domaću dijetu. YouTube kanal NATURAL HEALTH predlaže kombiniranje ovih sastojaka za formuliranje rješenja bogatog hranjivim tvarima za vaše sadnice. Događa se da je klijanje rajčice otežano lošijom kvalitetom sjemena. Stoga je preporučljivo odabrati sjeme iz renomiranih izvora. Kako biste omogućili još brži proces klijanja, pridržavajte se sljedećih koraka. Kao rezultat toga, vrijeme potrebno za klijanje će se smanjiti sa 10 dana na samo 2. Koristit ćemo sastojak koji je besplatan.

  • Ovaj pristup je jednostavan i vrlo učinkovit. Ne samo da pospješuje proces klijanja sjemena, već također osigurava esencijalne minerale i služi za njihovu dezinfekciju. Prije sadnje uronite sjeme u ovu otopinu. Procedure: U pola litre mlake vode pomiješajte jednu čajnu žličicu drvenog pepela jer na taj način ubrzavate klijanje i jačate mlade biljke. Sadrži esencijalne minerale, uključujući kalij, fosfor i kalcij. Nadalje, pepeo može služiti za zaštitu sjemena od štetnih mikroorganizama.

Stavite pepeo u vodu i ostavite smjesu da odstoji 24 sata. Nakon tog razdoblja, filtrirajte otopinu kroz gazu kako biste dobili prozirnu tekućinu. Prebacite sjemenke u gazu i pričvrstite ih gumicom. Uronite ih u pripremljenu otopinu i ostavite da ostanu uronjeni šest sati. Nakon šest sati, izvadite ih iz otopine i temeljito isperite destiliranom vodom. Suzdržite se od odlaganja otopine pepela, jer se može koristiti za navodnjavanje sadnica. Papirnatim ručnikom uklonite vlagu iz sjemenki, nakon čega ih možete saditi u odgovarajući supstrat. Gnojivo bogato hranjivim tvarima za mlade presadnice.

Ovo gnojivo potiče rast i razvoj mladih biljaka, a također pomaže u oporavku oštećenih sadnica. Primjena ovog gnojiva rezultira brzim zadebljanjem stabljike biljke, potiče čvrsto zdravlje sadnica i osigurava da lišće ima živopisnu zelenu boju. Namijenjen je za uzgoj presadnica rajčice, krastavca i raznog drugog povrća. Potrebni su nam: kruh (bilo koji, star ili pljesniv). Jedna litra vode. Jedna čajna žličica granuliranog šećera. Tri žlice mlijeka. Način pripreme: Kruh narežite na manje komade, stavite u staklenku od 1,5 litara i napunite je samo do pola. Pažljivo ulijte vruću vodu i umiješajte žličicu šećera. Pričvrstite posudu poklopcem i stavite je na toplo mjesto.

Pustite otopinu da odstoji dva dana, nakon čega procijedite koncentrat i razrijedite ga u omjeru jedan prema tri dijela. Dodajte tri žlice mlijeka, jer će to poboljšati hranjive kvalitete gnojiva. Otopina je pripremljena za trenutnu primjenu. Može se odabrati navodnjavanje biljaka iz korijena ili nanošenje vode izravno na lišće. Za postizanje optimalnih rezultata, preporučljivo je primijeniti postupak gnojidbe 2 do 3 puta, uz razmak od 10 dana između svake primjene. Ovo organsko gnojivo služi kao izvrsna zamjena za konvencionalna gnojiva i pruža jednostavnu i ekonomičnu metodu za ishranu biljaka na prirodan način.

Gnojivo dobiveno od kore krumpira Potrebne su nam kore od tri do pet krumpira. Dvije litre vode. Procedure: Stavite kore krumpira u lonac, potopite ih vodom i pustite da prokuhaju. Pustite da kuha 15 do 20 minuta, a zatim ostavite da se ohladi. Nakon toga osigurajte da se sadnice temeljito zalijevaju do razine korijena. Zahvaljujući ovoj prihrani, oni će napredovati i dati vam obilnu žetvu. Cimetova maglica Potrebno je imati jednu žličicu cimeta. 1 litra tople vode Procedure: Pretočite vodu u odgovarajuću posudu i miješajući umiješajte cimet. Ostavite ovu otopinu da odstoji jedan do dva dana. Nakon toga otopinu procijedite i prskajte sadnice svakih 7 do 14 dana.

Razmislite o korištenju alternativnih prirodnih gnojiva koja će pospješiti zdrav rast vaših sadnica. Nutritivne prednosti mlijeka za biljke. Izvor slike: Pixabay. Potrebna količina: 100 mililitara mlijeka. Jedna litra vode Procedure: Mlijeko pretočite u začepljenu bocu. Dodajte vodu i dobro promiješajte. Nakon toga uvucite otopinu u štrcaljku i ubrizgajte je u korijenje. Ako ste do sada koristili bocu s raspršivačem za navodnjavanje sadnica, preporučljivo je upotrijebiti štrcaljku koja se kreće naprijed.

Gnojivo je preporučljivo primijeniti uz zalijevanje, budući da su mlade sadnice rajčice posebne u svojim potrebama, pa je štetno vlažiti im listove. Mlijeko posjeduje dobro izbalansiran niz esencijalnih hranjivih tvari koje pozitivno pridonose rastu biljaka. Uključuje i bakterije mliječne kiseline koje na njih pozitivno utječu. Ipak, mlijeko ima i zaštitnu ulogu. Jača imunološki sustav i sprječava nastanak raznih bolesti. Na ovaj način se može pospješiti i rast presadnica patlidžana, paprike ili krastavaca.

Preporučujemo