Ko kuhanja postoje razni trikovi koje skoro svi koristimo jer mislimo da su pravilni. Njih smo naučili od naših baka a da se nikada nismo pitali zašto se neke stvari rade poput skidanja pjene prlikom kuhanja temeljca.

Procijedite li talog koji se nakupi u juhi dok se kuha? Trebali biste prestati s tom radnjom. Čini se da je ostavljanje u juhi korisno, a objašnjenje je prilično jednostavno. Uz pomoć portala smakosze otkrit ćete zašto ih je bolje držati u brudetu. Priprema temeljca često može biti prilično teška i ne daje uvijek željene rezultate. Juha ostaje glavni favorit među slovačkim juhama i obično je glavna namirnica nedjeljnog stola. Cijenimo ga ne samo zbog njegova osebujnog okusa, već i zbog njegovih zdravstvenih prednosti.

Ovo je izvrstan lijek protiv prehlade i gripe, pomaže vam da se brzo oporavite, čak i nakon noći pretjeranog opijanja. Priprema brudeta zahtijeva strpljenje, ali rezultat je svakako vrijedan uloženog vremena. Dok pripremamo ovu ukusnu juhu, obično uklanjamo nečistoće koje se popnu na vrh juhe. Ne zaboravite pripremiti juhu od najfinijeg mesa i aromatičnog povrća. Bit će korisni mrkva, peršin, celer, poriluk i luk, a povrće se može prethodno popirjati na tavi.

Što više vremena provodimo kuhajući juhu, to je njena aroma bogatija. Juha daje vitalnost i izdržljivost, jača imunološki sustav, a može biti i presudan lijek u borbi protiv prehlade. Važno je napomenuti da poboljšava zdravlje krhkih kostiju i zglobova. Dok se juha kuha, na vrhu se stvara smeđa pjena. To su jednostavno mesni proteini koji su se istaložili. Povišena temperatura uzrokuje njegovo stvaranje i skupljanje na površini juhe. Ne predstavlja prijetnju zdravlju i malo utječe na okus juhe. Unatoč tome, mnogi ljudi jako ga paze izdvojiti iz juhe.

Ipak, korisno ih je zadržati u tom položaju. Bogate su kolagenom koji igra ključnu ulogu u liječenju reumatskih stanja. Kolagen će poboljšati cjelokupno stanje kože. Važno je napomenuti da će se ovaj istaloženi protein na kraju nakupiti na dnu posude. Blato pomaže u pomlađivanju i revitalizaciji tijela. Tlo bogato zdravstvenim nečistoćama nudi brojne korisne hranjive tvari, ali također može dati snažan, suh okus. Prvenstveno se vade kako bi juha ostala bistra. Iako može žrtvovati nešto jasnoće, korisno je preskočiti ovaj talog i odlučiti se za juhu koja sadrži više kolagena.

  • Prilikom pripreme juhe zanemarite dodavanje juhe i sličnih sastojaka. Iako pružaju udobnost, one su i sintetičke, što znači da nisu najblagotvornije za tijelo. Pet pogrešaka koje treba izbjegavati pri pripremi temeljca: Evo pet najčešćih pogrešaka s kojima se susrećemo dok pripremamo temeljac. One uključuju ne samo način kuhanja, već i izbor mesa i pripremu povrća. Izbjegavajte dodavanje pretjeranih količina sluzi ili druge tjestenine u juhu.

Odabir odgovarajućeg mesa varira; neki ga pripremaju samo s peradi, dok drugi dodaju malo govedine kako bi poboljšali okus. Neki biraju alternativne opcije peradi, povremeno birajući nemasnu puretinu ili, ponekad, bogatiju patku. Klasični recept za juhu uključuje ne samo perad, već i govedinu ili teletinu. Bilo koja od ovih opcija dobro bi funkcionirala, ali idealno je kombinirati različite vrste mesa jer će ova mješavina poboljšati okus juhe i pružiti veće nutritivne prednosti.

Također je preporučljivo odabrati dijelove koji sadrže kosti, poput vrata, pilećih bataka ili goveđih prsa. Hrskavica i zglobne kosti obiluju kolagenom koji pozitivno utječe na našu kožu, kosu i nokte, a djeluje i kao pojačivač okusa i prirodni zgušnjivač. Važno je zapamtiti da bi autentična seoska juha trebala biti bogata masnoćom, jer masni sloj na vrhu hvata sav okus i brojne nutritivne prednosti. Kao rezultat toga, nije potrebno odlučiti se za izrazito nemasne komade mesa ili ukloniti svaki komadić masnoće.

Skidate li kožicu s povrća za juhu? Povrće je potrebno temeljito očistiti i staviti s korom. Liječnik savjetuje da povrću prije stavljanja u lonac zadržimo kožicu. Ispod kože nalazi se bogatstvo esencijalnih nutrijenata, a kada je čistimo, nenamjerno skidamo neke od tih korisnih elemenata. Vrijeme je za pripremu juhe. Da bi juha bila hranjiva, potrebno je vrijeme da prokuha. Mora se pripremati dugo na niskoj temperaturi. Lagano pirjajte nekoliko sati. Aromatizirajte juhu Stručnjak savjetuje da ne koristite već zapakirane mješavine začina koje sadrže mononatrijev glutamat.

Korištenje svježih sastojaka za začinjanje nedvojbeno je bolje nego oslanjanje na arome koje sadrže dodani glutamat. Dodatak koji se isplati uključiti ligurt grah u juhu. Određene osobe mogu imati povećanu osjetljivost na ovu ili druge komponente, poput određenih začina, zbog čega je mononatrijev glutamat potrebno navedeno na naljepnici ako je uključeno za poboljšanje okusa. Osobe s povećanom osjetljivošću mogu patiti od simptoma kao što su glavobolja, začepljenost nosa, curenje nosa, kihanje, svrbež kože, osjećaj žarenja u grlu ili prsima, kao i pospanost i osjećaj mučnine.

Koraci za pripremu juhe Postoji nekoliko ključnih postupaka kojih se trebate pridržavati prilikom pripreme juhe. Provjerite naše savjete koji će vam svaki put osigurati uspjeh s juhom. Slijedeći ovu metodu, postići ćete idealan okus i boju! Mrkva, celer i peršin čine klasični trio povrća koje mnoge slovačke domaćice obično uključuju u svoje juhe. Određene domaćice također rado miješaju drugo povrće, poput paprike. Kao rezultat toga, juha dobiva još intrigantniji okus. Kada u juhu ubaciti povrće?

Pripremljeni lonac stavite na štednjak i ostavite da se kuha otprilike sat vremena, minimalno tridesetak minuta bez dodavanja povrća. U međuvremenu, iskoristite šupljinu za uklanjanje svake površinske prljavštine. Povrće se dodaje tek nakon što je meso prethodno skuhano. Dodajte povrće u lonac i kuhajte juhu na laganoj vatri još 1 do 2 sata. Primjena ove metode dat će izvrsne rezultate, što će rezultirati ukusnom i bistrom juhom!

Za postizanje savršene juhe bitno je održavati idealan omjer određenog povrća. Prema smjernicama, odgovarajuća juha treba sadržavati: Deset komada peršina i mrkve. Četiri otvora Jedna stabljika celera dio kupusa Ovaj omjer će značajno poboljšati i okus i miris juhe.

Preporučujemo