Danas u obavljanju kućnih poslova imamo veliku pomoć u vidu raznih uređaja a skoro svaki dom ima i mašinu za pranje suđa. Međutim većina je ne koristi pravilno i pravimo istu grešku.

Perilica posuđa nedvojbeno služi kao neophodna pomoć u svakodnevnom životu. To nam omogućuje da uštedimo vrijeme koje bi inače bilo posvećeno zadatku pranja posuđa. Mnogi pojedinci nenamjerno čine pogreške pri korištenju ovog kućanskog aparata, što dovodi do značajnog gubitka vode. Prestankom ove prakse, kako predlaže portal Santeplusmag, možete povećati učinkovitost svoje perilice posuđa. Je li potrebno isprati posuđe prije stavljanja u perilicu? Perilica posuđa je vitalna komponenta kućanstva jer značajno smanjuje vrijeme i trud potreban za čišćenje tanjura i posuđa.

Nadalje, zbog napretka u tehnologiji, ovaj uređaj je dizajniran da bude učinkovit u potrošnji vode, što rezultira značajnom uštedom troškova. Ipak, mnogi pojedinci griješe u korištenju ovog uređaja, pogrešno vjerujući da postupaju ispravno. Kako biste maksimalno povećali učinkovitost vaše perilice posuđa, savjetuje se da ne ispirete posuđe prije nego što ga stavite u perilicu. To vam oduzima vrijeme i dovodi do nepotrebnog trošenja vode. Perilice posuđa rade na povišenim temperaturama kako bi jamčile da je posuđe temeljito dezinficirano i besprijekorno čisto nakon završetka ciklusa pranja.

Čišćenje posuđa prvenstveno se pripisuje korištenju tople vode i deterdženta, a ne procesu pretpranja. Prihvaćanjem ove prakse uštedjet ćete napore perilice posuđa u svoje ime, a istovremeno ćete smanjiti rasipanje vode. Nježno uklonite ostatke hrane iz posuđa bez ispiranja, a zatim ga stavite u perilicu posuđa. Da biste uklonili čestice hrane sa posuđa, umjesto prethodnog pranja, možete koristiti žlicu ili papirnati ubrus za brisanje svih ostataka. Ova oprezna mjera će spriječiti da hrana začepi uređaj. Određeni modeli visokih performansi dodatno su opremljeni sustavom dizajniranim za uklanjanje najžilavije prljavštine.

Nadalje, preporučljivo je koristiti ispravnu količinu deterdženta kako biste spriječili preopterećenje uređaja, čime bi se povećala njegova učinkovitost, te ugraditi omekšivač vode. To će vam omogućiti da prilagodite količinu dodane soli ovisno o tvrdoći vode. Stoga je korisno razumjeti tvrdoću vode. Koji deterdžent treba koristiti u perilici posuđa? Gel, prašak i tableta različite su formulacije deterdženta za pranje posuđa. Osim toga, postoje proizvodi koji se nazivaju “sve-u-jednom” rješenja koja sadrže i sol i sredstvo za ispiranje. Preporučljivo je koristiti ih s programom “tablete”, ako vaš uređaj ima takvu funkciju, te ih staviti u odjeljak za deterdžent, a ne u košaru za pribor.

Kao što ste možda već shvatili, preporučljivo je ne prati posuđe prije nego što ga stavite u perilicu kako biste osigurali optimalne rezultate čišćenja i uštedjeli vodu. Održavanje čistoće perilice posuđa zahtijeva manje od minute vašeg vremena. Česta uporaba može dovesti do nakupljanja prljavštine, što može dovesti do kvarova. Kako biste spriječili ovaj problem, preporučljivo je čišćenje provoditi najmanje jednom mjesečno. Nudimo vam učinkovite smjernice koje omogućuju da se perilica posuđa uglavnom sama čisti. Potrebno nam je jedno pakiranje praška za pecivo. Jedno pakiranje sode bikarbone.

Otvorite perilicu posuđa i unutar nje ravnomjerno rasporedite sodu bikarbonu i prašak za pecivo. Tvar ravnomjerno rasporedite po cijeloj donjoj površini perilice posuđa i dodatno je izlijte u odvod. Preporučljivo je suzdržati se od korištenja tradicionalne tablete za pranje posuđa u ovom postupku. Provjerite je li perilica posuđa zatvorena i uključite ECO program.

  • Nakon završetka ciklusa, perilica posuđa izlazi u stanju koje je slično kao da je potpuno nova. Perilica posuđa je potpuno besprijekorna, čak i bez farmaceutskih sredstava za čišćenje. Nakon što sam osobno poduzeo ovaj postupak, svim ga srcem podržavam za sve pojedince.
Preporučujemo