Prvo što primejtimo kada uđemo u neku prostoriju je miris i upravo zato se domaćice trude dda njihov dom bude čist i da miriše lijepo. Kada je u pitanju kupatilo to je mjesto koje zbog svoje namjene treba imati posebnu pažnju i svi koristimo razne osvježivače vazduha.
Zateknete li se bez osvježivača za wc školjku, sa zadovoljstvom vam nudimo odličan prijedlog. Molimo nemojte odbaciti kutiju koja sadrži patrone za čišćenje. Nastavite s ovim alternativnim pristupom. Za pomoć upotrijebite standardne gel kapsule namijenjene za korištenje u perilicama posuđa. Nakon što potrošite dopune u visećem osvježivaču WC školjke, kapsule stavite u za to predviđenu kutiju.
Zatim iglom probušite kapsulu na više mjesta. U ovom trenutku jednostavno trebate suspendirati osvježivač zraka u toaletu prema standardnoj praksi. Svaka aktivacija ispušta gel za čišćenje koji učinkovito čisti i revitalizira toalet. Kapsule gela za pranje posuđa mogu učinkovito očistiti zahode iz raznih razloga, a prvi je njihov sadržaj površinski aktivnih tvari. Te tvari ometaju površinsku napetost prljavštine i masnoće, omogućujući im da se odvoje od površine WC školjke i olakšavaju njihovo uklanjanje tijekom ispiranja.
- 2. U njima su prisutni enzimi: Enzimi razgrađuju organske tvari, uključujući ostatke hrane i bakterije prisutne u zahodima.
- 3. Oni uključuju kiseline: Kiseline su učinkovite u otapanju kamenca i hrđe koji se mogu nakupiti na površini WC školjke.
4. Dezinficijensi su uključeni u njih: Dezinficijensi su učinkoviti u uklanjanju bakterija i plijesni prisutnih u zahodu. Pjenušave kuglice sastavljene od tri komponente: sode bikarbone koja služi za neutralizaciju kiselina i uklanjanje neželjenih mirisa. Kombinacija limunske kiseline i sode bikarbone učinkovito otapa mrlje i naslage kamenca. Potrebna nam je jedna i jedna trećina šalice sode bikarbone. Pola šalice limunske kiseline.
Jedna čajna žličica vode. Trideset kapi eteričnog ulja lavande. Trideset kapi eteričnog ulja paprene metvice. Trideset kapi eteričnog ulja citrusa. Imajte na umu da možemo upotrijebiti kombinaciju ova tri druga ulja, ili alternativno, koristiti samo jednu vrstu. Pomiješajte sodu bikarbonu i limunsku kiselinu u posudi za miješanje. Nakon toga dodajte vodu i eterična ulja u mješavinu. Kako bi se smanjio učinak pjenjenja tijekom procesa proizvodnje, može se koristiti raspršivač koji vodu pretvara u finu maglu.
Pažljivo sjediniti cijelu smjesu. Smjesa mora održavati odgovarajuću razinu vlage i učinkovito zadržati svoj oblik. Ako je smjesa pretjerano suha, preporučljivo je dodati malu količinu vode u prskalicu. Nakon toga smjesu čvrsto utisnite u za to predviđeni silikonski kalup koji ste pripremili. Ostavite da se suši nekoliko sati; naknadno ga pažljivo izvadite iz kalupa, nakon čega će biti spreman za upotrebu. Jednostavno stavite bombu u WC školjku i promatrajte kako s lakoćom učinkovito uklanja prljavštinu i neugodne mirise.
Bonus tekst:
Poznat po svom snažnom okusu i mirisu, češnjak je jedna od najstarijih ljekovitih biljaka, koja je odigrala važnu ulogu u kulturnim praksama i prirodnim tradicijama liječenja diljem svijeta. Ova cijenjena biljka ima povijest dužu od pet tisućljeća. Podrijetlom iz srednje Azije, češnjak je raširen u raznim dijelovima svijeta. Bogata hranjivim tvarima, jača imunitet i pruža brojne zdravstvene prednosti. Glavni aktivni spoj u češnjaku, alicin, poznat je po svojim antibakterijskim, antivirusnim, antifungalnim i antiparazitnim učincima.
U drevnoj egipatskoj kulturi češnjak je imao veliku važnost i smatran je svetom biljkom. Davali su ga robovima kako bi ojačali njihovu snagu i otpornost, a čak je otkriven iu grobnicama faraona. I u staroj Grčkoj i u Rimu, sportaši su konzumirali češnjak prije sportskih natjecanja, dok su ga vojnici unosili prije bitaka kako bi povećali izdržljivost, snagu i imunitet protiv bolesti. Do šestog stoljeća češnjak je stigao do Indije i Kine, gdje je stekao priznanje za svoja terapeutska svojstva.
S obzirom na njegove kulinarske i ljekovite prednosti, češnjak je i dalje neizostavni dio svakog kućanstva i nalazi se u bezbrojnim jelima. Ima ključnu ulogu u prehrambenoj praksi, funkcionirajući kao začin za gotovo sve vrste jela. U suvremenom društvu mnogi ga pojedinci smatraju prirodnim antibiotikom koji pomaže tijelu u borbi protiv niza bolesti. Za optimalne dobrobiti, preporučljivo je redovito ga konzumirati sirovog; nepoželjan miris može se ublažiti sokom od limuna, jabuke, mente, mlijeka, žvakanjem zrna kave ili kombinacijom s maslinovim uljem.