Na internetu i društvenim mrežama je jedna od najpopularnijih formi izražavanja ispovijest u kojoj korisnici potpuno anonimno iznose neke situacije i doživljaje koje su iskusili i često traže i savjet.

U dobi od 29 i 27 godina, moj partner i ja upustili smo se u raspravu tijekom koje sam otkrio vijest o svom skorom roditeljstvu. Od tog značajnog razgovora, usvojio je neobičnu praksu strpljivog čekanja na moj san prije nego što mi se pridruži u našim zajedničkim spavaonicama. Svaki put kad ga pitam o motivima njegovih postupaka, njegov odgovor ostaje dosljedan: “To je za moju vlastitu korist.”

Ovo mu objašnjenje pruža osjećaj utjehe i poboljšava njegovo cjelokupno stanje.” Ovaj obrazac koji se ponavljao u meni je usadio snažnu sumnju da on nešto prikriva. U pokušaju da ga zavedem, namjerno sam odlučio izmisliti san.

Kako su dani prolazili, započinjao je razgovore s mojim sve većim trbuhom, dijeleći svoje snove o tome da postane izvanredan otac i obećavajući da će mi pružiti igračke, sladoledne avanture i ispuniti prazninu koju je ostavio njegov vlastiti nemarni otac. Dok sam usmjeravao svoju pozornost prema njemu, preplavio me val poštovanja, pomiješan s dubokom empatijom za izazove s kojima se suočavao u vlastitom odrastanju.

Dodatni sadržaj:

Kako bismo se borili protiv velike vrućine i danju i noću, koristimo niz metoda za rashlađivanje tijela. Obično se u tu svrhu oslanjamo na ventilatore ili klima uređaje. Unatoč tome, važno je pridržavati se određenih smjernica kako bismo se zaštitili od potencijalne štete. Visoke temperature rezultiraju znatnim porastom temperature u našim stambenim prostorima, a ta se situacija ne popravlja preko noći.

  • Kad temperatura u spavaćoj sobi poraste, postaje sve teže utonuti u san. Kako bismo se borili protiv toga, odlučujemo aktivirati ili ventilator ili klima uređaj. Međutim, ključno je razmotriti je li ovo rješenje sigurno i ekološki prihvatljivo. Prema savjetima stručnjaka, korištenje sustava klimatizacije obično je korisno i neophodno tijekom cijelog dana, uključujući noću i tijekom putovanja automobilom, sve dok posjedujemo stručnost da ga učinkovito koristimo.

Kako bi se izbjegao toplinski šok i potencijalni zdravstveni rizici, nužno je održavati temperaturnu razliku od otprilike 6 stupnjeva Celzijusa između vanjske okoline i prilagođene klime. Unatoč tome, kada se temperatura pravilno kontrolira, uključujući i noću, korištenje klima uređaja nema štetan utjecaj na dobrobit osobe. Vrijedno je spomenuti da postoje alternativni načini hlađenja prostora koji ne štete našem zdravlju. Ključni čimbenik je suzdržati se od postavljanja ovih uređaja izravno ispred sebe s maksimalnim intenzitetom.

Umjesto toga, preporučljivo je postaviti ventilator na način da hladi cijelu prostoriju, čime se minimalizira rizik od bilo kakvih negativnih posljedica. Ovlaživanje također igra značajnu ulogu u radu klima uređaja i ventilatora. Korištenjem ovih mehanizama hlađenja, razine vlage se umjetno smanjuju, što rezultira zrakom kojem nedostaje vlage i koji ima potencijal narušiti integritet sluznice. Kako bi se to spriječilo, savjetuje se ugraditi ovlaživač uz klimatizacijski sustav, osobito tijekom spavanja. Nadalje, ključno je održavati pravilnu hidrataciju konzumiranjem vode. Pazeći da sluznica ostane vlažna, štitimo se od mogućih infekcija.

Preporučujemo