Skoro da ne postoji osoba koja se niej susrela sa pojavom herpesa koji se najčešće pojavljuje u predjelu usta i nije nimalo prijatan. Postoje i neki prirodni lijekovi kako da ga se riješite.

Brojne kreme dostupne u ljekarnama namijenjene su liječenju herpesa; međutim, njihova primjena često ostavlja bijele tragove na usnama, nalik malim ožiljcima. Herpes obično nastaje zbog infekcije virusom Herpes simplex, koji se može širiti poljupcima, zagrljajima i dijeljenjem pribora za jelo. Nakon što se zarazi, ovaj virus trajno ostaje u tijelu, skriven unutar živca blizu usta i nosa, i ponovno se pojavljuje kada naš imunološki sustav oslabi. Nudimo vam niz preporuka za suzbijanje herpesa potpuno prirodnim metodama, pri čemu na vašim usnama neće ostati ožiljak.

  • Pripremite gustu smjesu tako što ćete tri veća češnja sitno naribanog češnjaka pomiješati sa 100 grama meda. Nanesite ovu mješavinu na zahvaćena područja. Herpes se može ublažiti primjenom tropostotne otopine vodikovog peroksida ili bučinim uljem, a oba su lako dostupna u trgovinama zdrave hrane. Dodatno prirodno liječenje herpesa uključuje korištenje heljdinog brašna.

Za pripremu ovog lijeka pomiješajte jednu žlicu brašna s dvije šalice kipuće vode, ostavite da kratko prokuha, a zatim dobivenu smjesu premažite zahvaćena područja. Pomiješajte jednu žlicu soli i jednu žlicu sode bikarbone s malom količinom vode kako biste dobili gustu pastu koju biste trebali nanositi više puta tijekom dana. Aloe vera, menta i propolis služe kao učinkoviti prirodni lijekovi u borbi protiv herpesa.

Bonus tekst:

Afrička kulinarska tradicija zamršena je i raznolika, stoljećima oblikovana različitim kulturama, geografskim karakteristikama i klimatskim uvjetima. Središnji dio afričke prehrane je široka paleta hrane lokalnog porijekla, koja je duboko oblikovana jedinstvenim običajima i klimom određenih regija. U zapadnoj Africi, na primjer, klima varira od tropske do sušne, što rezultira primarnom prehranom koja uključuje žitarice poput kukuruza, prosa i sirka. Obično se ove žitarice pretvaraju u osnovna jela, uključujući “banku” i “fufu”.

Fufu, široko konzumirano jelo, priprema se od kuhanog i pasiranog korjenastog povrća, uključujući jam ili kasavu, dok se banku, koji se obično pravi od kukuruza ili prosa, često poslužuje kao prilog. Oba ova jela bogata su hranjivim tvarima i daju potrebnu energiju za svakodnevne aktivnosti. U prehrambenoj praksi zapadne Afrike, mahunarke poput kikirikija, graha i slanutka, zajedno s raznim žitaricama, bitne su komponente.

Značajne razine proteina i vlakana koje se nalaze u mahunarkama čine ih vrijednim pojačanjem dnevnih obroka. Obično se mahunarke ugrađuju u juhe ili variva i pojavljuju se u jelima poput juhe “egusi”, koja uključuje sjemenke dinje i često sadrži meso ili ribu. Istočna regija Afrike, poznata po svojoj vlažnoj klimi pogodnoj za uzgoj raznolikog voća i povrća, u svojoj kulinarskoj tradiciji prikazuje širok izbor svježih namirnica. U Keniji, na primjer, uobičajeno jelo “ugali”, napravljeno od kukuruza, popraćeno je izborom povrća i mesa. Štoviše, prevladava obilje svježeg voća, uključujući mango, ananas i papaju, u kojima se često uživa u cijelosti ili kao sok.

Povoljni klimatski i zemljišni uvjeti u sjevernoj Africi potiču cvjetanje uzgoja aromatičnog bilja i začina, što rezultira prehranom koja je i raznolika i ukusna. Suština kulinarske tradicije regije sadržana je u jelima kao što je kus-kus, koji se sastoji od sitnih žitarica kuhanih na pari, i tagine, sporo kuhano jelo pripremljeno u posebnom loncu. Ova jela obično sadrže ključne sastojke poput janjetine i piletine, dok začini poput kurkume, kumina i cimeta doprinose njihovom bogatom i živopisnom okusu.

Preporučujemo