Naša stopala su ljeti izložena tuđim pogledima jer zbog vrućina ne nosimo čarape i biramo obuću koja j eotvorena poput papuča i sandala. Zato je važno da vodimo računa o njima i da uklonimo zadebljalu kožu.

 

Za one koji se bore s ružnim žuljevima na petama koji i dalje ostaju unatoč stalnoj njezi, ovo je posebno prilagođeno vašim potrebama. Tijekom proljetnih i zimskih sezona, kada su mi stopala zatvorena u zatvorenim cipelama i podnose najveći napor, oslanjam se na ovaj koncept kao spas. Nastavite li se pridržavati ove rutine nekoliko dana, nedvojbeno ćete primijetiti vidljivu promjenu u stanju vaše kože.

  • Budite sigurni, možete se oprostiti od svih nedoumica oko otvorenih cipela, jer će vaša stopala ostati u besprijekornom stanju. Iako nisam siguran u njegov značaj, treba napomenuti da sam iz ljekarne koristio aspirin kojem je istekao rok valjanosti, a samim time nije bio za redovitu konzumaciju. Potrebna nam je količina od 250 mililitara alp. Uključeno je ukupno deset tableta aspirina, od kojih je svaka sadržavala acetilsalicilnu kiselinu.

Postupak: Uzmite aspirin i sameljite ga dok ne postane fini prah, zatim ga pažljivo prelijte potrebnom količinom alkohola. Nakon što ste temeljito promiješali sastojke, premjestite smjesu u dobro zatvorenu posudu. Tijekom sljedeća tri dana pobrinite se da ponovite postupak. Pomiješajte sastojke i snažno promiješajte. Pravilna kombinacija ova dva sastojka ima veliku važnost. Kako bi se postigli najbolji rezultati, preporučuje se započeti s uklanjanjem žuljevite kože s peta.

Ovaj zadatak obavljam koristeći tradicionalnu turpiju za pete. Zatim pažljivo nanesite malu količinu tinkture na vatu. Obilno namažite pete mašću. Pokrijte predmet slojem prozirne plastične folije. Za optimalne rezultate ostavite kremu na stopalima preko noći i ujutro temeljito očistite stopala prije ponovnog nanošenja. Doživite čudesnu ljekovitu moć ovog kućnog lijeka koji će vaše ispucale pete ponovno pretvoriti u dječje meko savršenstvo.

Postoji zahtjev da imamo: Jedan krumpir, još uvijek u omotaču. Potreban je sok od pola limuna. Sve što je potrebno je jedna žlica soli. Mjera paste za zube koja je ekvivalentna jednoj žličici. rende Postupak: Nakon pranja krumpira naribajte ga na sitno ribež. Pomoću cjedila i žlice iscijedite što više soka u zdjelu. Svježe iscijeđeni sok od pola limuna pomiješajte s prstohvatom soli, dobro izmiješajući. Kako biste dovršili postupak, dodajte dodatnu žličicu paste za zube prema kraju.

Sve sastojke dobro sjedinite, pa u izmiksanu smjesu potopite polovicu iscijeđenog limuna. Nakon nanošenja smjese lagano masiramo ispucale pete otprilike pet minuta. Možemo ostaviti sa strane dodatnih 20 minuta. Nakon toga, očistite područje toplom vodom i nježno umasirajte hranjivu hidratantnu kremu. Nakon samo sedam dana primjene ovog posebnog lijeka, vaša će koža proći kroz proces revitalizacije, što će rezultirati obnovljenim i nahranjenim stanjem.

Tijekom ljetnih mjeseci, kada su nam stopala vidljivija, jedan od najčešćih problema s kojima se susrećemo su tvrde pete. Iako mnogi mogu pretpostaviti da je zanemarivanje njege stopala tijekom zime glavni razlog za ovaj problem, stvarnost je da to može biti uzrokovano faktorima kao što su težina, genetika i nošenje neprikladnih cipela. Važno je napomenuti da tvrde pete nisu ekskluzivne za zimsku sezonu; oni mogu biti jednako rašireni, ako ne i više, tijekom ljeta.

Stoga je ključno nastaviti im pružati odgovarajuću pažnju i brigu tijekom cijele godine. Prema riječima Ivane Buterin, renomirane pedikerke i vlasnice zagrebačkog pedikerskog salona Fajfer, ljetni su mjeseci tipični kada se kod osoba povećava debljina kože, posebice na petama. To je često posljedica stalnog nošenja otvorenih cipela poput japanki i sandala, što dovodi do stalnog pritiska na pete tijekom hodanja. Kao posljedica toga, mogu se formirati neugledni i zadebljani rubovi, au nekim slučajevima mogu čak prodrijeti kroz živo tkivo, uzrokujući značajnu nelagodu.

Fajfer, koji se pedikirskim uslugama bavi od 1938. godine i jedan je od pionirskih salona za pedikuru u Zagrebu, uvjerio se u ovaj fenomen iz prve ruke. Za razliku od ljetne sezone, kada su stopala izložena i ranjiva, problem se kod većine pojedinaca tijekom zimskih mjeseci smanjuje zbog zaštite i ograničenja koju pružaju cipele, osim ako postoji genetska sklonost njihovom razvoju.

Preporučujemo