Ako Vam se čini da Vam se u stanu stalno nakuplja prašina bez obzira koliko da je brišete, postoji jednostavno rješenje za to. Naime, ova žena je odlučila da podijeli trik koji je ona čula od svoje svekrve.
Užurbanost u našim životima, iz dana u dan, često otežava pridržavanje redovite rutine čišćenja doma. Kako se prašina nastavlja nakupljati, većina ljudi se oslanja na tržišne smjese za čišćenje kako bi brzo riješili situaciju. Uvijek se pokazalo da djeluju, ali radi se o kemikalijama koje su vrlo opasne i za zdravlje i za okoliš. Srećom, postoji siguran tip koji je također organski – DIY sakupljači prašine. Ovaj jednostavan lijek ne samo da uvelike olakšava posao, već i skraćuje vrijeme potrebno za brisanje prašine, a kao rezultat toga potpuno je siguran za djecu, kućne ljubimce, pa čak i ljude koji mogu biti osjetljivi na neke kemikalije.
Zašto odabrati organsko rješenje? Većina komercijalnih proizvoda u svom sastavu ima priličnu količinu amonijaka, formaldehida i ftalata. Produljena izloženost ovim kemikalijama može uzrokovati iritacije kože i čak eskalirati respiratorne probleme i druga ozbiljnija stanja. Povrh toga, upotreba ovih sintetički proizvedenih proizvoda za čišćenje dovodi do loših učinaka na okoliš, plastičnog otpada. Naprotiv, proizvodi za čišćenje napravljeni od potpuno prirodnih sastojaka biljnih i uobičajenih kućanskih predmeta poput octa, maslinovog ulja i eteričnih ulja su biorazgradivi.
Ne samo da su sigurni, već ostavljaju vrlo dobar miris, promičući zdrav okoliš. Što je potrebno? 1 šalica vode, 1/4 šalice octa (odličan čistač, dobar protiv masnoće i ubija bakterije), 2 žlice ulja (čini barijeru da ne dođe nova prljavština), 10-15 kapi eteričnog ulja (lavande za miris i opuštanje, limuna za svježi miris ili čajevca kao antibakterijsko ulje), Što učiniti? Pronađite bočicu s raspršivačem koja je čista i suha iu kojoj nema ničega. Izmjerite 1 šalicu vode i u nju ulijte 1/4 šalice octa.
U smjesu dobro umiješajte 2 žlice maslinovog ulja. Dodajte 10 do 15 kapi vašeg omiljenog eteričnog ulja. Dobro protresite bočicu da se sve sjedini. Ponovno ga protresite prije upotrebe. Način upotrebe: Nanesite malu količinu na površinu koju čistite ili nanesite izravno na krpu od mikrofibre. Lagano obrišite prašinu nježnim potezima kako biste vidjeli sjajne, mirisne površine. Maslinovo ulje mu pomaže da ostavi tanki sloj na površini, čime pronalazi sporiju brzinu da se prašina ponovno taloži. Kao posljedica toga, ovo će smanjiti učestalost čišćenja na otprilike jednu trećinu prethodnog napora.
- Gdje se može koristiti? Ovaj prirodni sakupljač prašine dobar je za mnoge površine koje uključuju drvo, staklo, plastiku i metal. Prije prve uporabe testirajte na maloj, neupadljivoj površini osjetljivih materijala ako je potrebno testiranje. Prednosti su što je ovo zdravo i sigurno jer ne sadrži kemikalije, pogodno za obitelji s djecom i kućnim ljubimcima, ne povećava plastični otpad i posljedično kemijsko smeće koje šteti okolišu i cijelom svijetu. Isplativo – potrebni sastojci su već u vašoj kući.
Umjesto da trošite novac na kupnju skupih proizvoda koji sadrže štetne kemikalije, pokušajte sami napraviti prirodni sakupljač prašine i tako pridonijeti čistom, zdravom i mirnom životnom okruženju. Kelj, lisnato zeleno lišće koje krasi ljudsku prehranu od davnina, poznato je ne samo po svom izvrsnom okusu, već i po svojim brojnim dobrim svojstvima. Ispod su neke fascinantne činjenice o kupusu: on je bogat vitaminima, posebno vitaminom C, koji zauzvrat pomaže u povećanju apsorpcije ostalih sastojaka.
Osim toga, kupus sadrži dijetalna vlakna koja imaju vrlo pozitivan učinak na probavu i normalan rad crijeva. Postoji mnogo vrsta kupusa, na primjer, bijeli, crveni i kineski kupus, a svaki ima različitu nutritivnu vrijednost. vrijednosti i koristi. U prošlosti se kupus primjenjivao u konvencionalnom medicinskom sustavu zbog svojih ljekovitih svojstava koja pomažu u ublažavanju bolova u zglobovima, poboljšavaju proces probave i potpomažu detoksikaciju. U primjeni su se najčešće koristili oblozi od lišća kupusa za smanjenje oteklina, a time i bolova. Bio je u prehrambenim i medicinskim planovima i Rimljana i Grka. To je vrlo dobra opcija za zdrave obroke jer ima vrlo malo kalorija, stoga je dobra dijetalna opcija, ali prepuna potrebnih nutrijenata. Štoviše, kupus je izuzetno fleksibilno povrće jer se može jesti sirovo u salati ili kuhati kuhanjem, pečenjem ili podvrgavanjem neke posebne vrste fermentacije poput kiselog kupusa. Budući da je jedno od povrća koje se najčešće uzgaja na svijetu, ima veliku važnost u raznim kulinarskim tradicijama diljem svijeta. Jedan od najpoznatijih pripravaka od kupusa je kiseli kupus; ovo je jako dobro zbog visokog sadržaja probiotika koji mogu poboljšati dobrobit crijevne flore. Osim toga, kupus je u mnogim kulturnim simbolima nositelj plodnosti i bogatstva.