Depilacija je daqnas pitanje higijene i svaka djevojka i žena uklanja dlačice sa svog tijela uglavnom iz estetskih razloga. Neke to rade voskom a neke brijačem a mi vam danas donosimo prijedlog jedne gospođe.

Uklonite neželjene dlačice bez potrebe za brijanjem. Žena na YouTubeu otkrila je kućni lijek koji učinkovito uklanja dlake s bilo kojeg dijela tijela, ostavljajući kožu potpuno glatkom. Ova metoda omogućuje postizanje rezultata bez upotrebe britvice ili voska! Pokušajte i možda ćete zauvijek moći eliminirati neugodnost brijanja.

  • Evo što vam je potrebno: 1 žlica sode bikarbone, 2 žlice limunovog soka, 1 žličica paste za zube i 2 žlice hidrogen peroksida. Upute: Započnite stavljanjem sode bikarbone u posudu. Zatim dodajte sok od limuna. Primijetit ćete da se soda bikarbona počela otapati. Ostavite da odstoji dok ne prestane stvaranje pjene.

Pomiješajte pastu za zube i dobro promiješajte. Na kraju dodajte 3% vodikovog peroksida i ponovno miješajte dok se dobro ne sjedini. Prebacite smjesu u bocu s raspršivačem. Sada ga možemo nanijeti na dlačice namijenjene uklanjanju. Ostavite da odstoji 15 minuta. Gazom ili krpom obrišite pjenu i nanesite je na kožu. Primijetit ćete da će se sva kosa zalijepiti za njega. Koža će ostati glatka i bez dlačica. Nakon toga jednostavno nanesite malo hidratantne kreme. Ishod je besprijekoran.

Bonus tekst:

Kulinarska tradicija Afrike zamršena je i raznolika, razvijala se stoljećima kroz različite kulture, geografske karakteristike i klimatske uvjete. Središnji dio afričke prehrane je niz namirnica koje potječu lokalno, pod jakim utjecajem jedinstvenih običaja i klime određenih regija. U zapadnoj Africi, na primjer, klima varira od tropske do sušne, što dovodi do prehrane koja se prvenstveno sastoji od žitarica poput kukuruza, prosa i sirka.

 Fufu je popularno jelo koje se priprema od kuhanog i pasiranog korjenastog povrća poput kasave ili jamsa, dok se banku, koji se obično pravi od kukuruza ili prosa, često koristi kao prilog. Oba ova jela bogata su hranjivim tvarima i daju potrebnu energiju za svakodnevne aktivnosti. U zapadnoj Africi prehrana osim žitarica značajno uključuje mahunarke poput graha, slanutka i kikirikija. Visoke razine proteina i vlakana u mahunarkama čine ih odličnom nadopunom svakodnevnih obroka.

Obično se mahunarke ugrađuju u juhe ili variva, a mogu se naći i u jelima poput juhe “egusi”, koja sadrži sjemenke dinje i obično uključuje meso ili ribu. Istočna regija Afrike, poznata po svojoj vlažnoj klimi koja podržava uzgoj raznolikog voća i povrća, nudi širok raspon svježih namirnica u svojoj kuhinjskoj tradiciji. Značajan primjer je tradicionalno kenijsko jelo “ugali”, koje se priprema od kukuruza i poslužuje uz razno povrće i meso.

Nadalje, cijelo svježe voće poput manga, ananasa i papaje obično se uživa ili se pretvara u sok. Povoljni klimatski i zemljišni uvjeti u sjevernoj Africi podržavaju uspješan uzgoj aromatičnog bilja i začina, što rezultira raznolikom i začinjenom prehranom. Lokalnu kuhinju karakteriziraju jela kao što su couscous, koji se sastoji od sitnih žitarica kuhanih na pari, i tagine, jelo koje se sporo kuha u jedinstvenom loncu.

Tipično, ključni sastojci uključuju janjetinu i piletinu, dok začini poput kurkume, kumina i cimeta dodaju dubinu i bogatstvo ovim jelima. U središnjoj Africi, obilne tropske šume pružaju brojne izvore hrane koji doprinose lokalnoj kuhinji. Ova sorta sadrži korijenje poput kasave i slatkog krumpira, zajedno s lišćem koje se stavlja u juhe i variva.

Jedno popularno jelo poznato kao “gulaš” kombinira izbor povrća i mesa, često pojačan regionalnim biljem i začinima, što dovodi do odvažnih okusa i značajnih nutritivnih prednosti. Osim ovih jedinstvenih regionalnih obilježja, fokus Afrike na prehranu naglašava očuvanje prirodnih resursa i korištenje lokalnih sastojaka.

Preporučujemo