Žene koj eulaze u menopauzu doživljavaju niz promjena za koje su zaslužni hormoni. Jedna od tih promjena je i povećana dlakavost na licu posebno na bradi i iznad usana.

Uključivanje njege lica u našu svakodnevnu rutinu je ključno, a suočavanje s neželjenim dlačicama čest je problem za mnoge pojedince. Umjesto da se odlučite za skupe tretmane ili proizvode prepune kemikalija, razmislite o prirodnoj alternativi koja učinkovito uklanja dlake, a istovremeno hrani vašu kožu. Predstavljamo masku koja je prikladna za sve tipove kože i ima potencijal trajnog uklanjanja neželjenih dlačica s lica.

Osnovni sastojci za izradu maske Za izradu ove jednostavne, ali moćne maske, trebat će vam samo tri sastojka: 1 zrela rajčica, 1 žlica želatine u prahu i 1 žličica sirovog mlijeka. Također možete dodati nekoliko kapi meda kako biste poboljšali hidrataciju i mekoću kože. Upute za pripremu i nanošenje maske Priprema ove maske je brza i jednostavna. Samo slijedite ove korake: Da biste dobili sok od rajčice, počnite tako što ćete uzeti zrelu rajčicu i stisnuti je kako biste izvukli tekućinu.

Bit će potrebna otprilike jedna čajna žličica ovog soka. Pomiješajte sastojke tako da u čašu stavite žličicu soka od rajčice. Zatim umiješajte jednu žlicu želatine u prahu zajedno s jednom žličicom sirovog mlijeka. Sve dobro promiješajte dok ne dobijete jednoličnu smjesu. Za dodatnu njegu, razmislite o dodavanju nekoliko kapi meda. Nakon što je smjesa pripremljena, namažite obilan sloj maske na područje lica s kojeg želite ukloniti dlačice.

  • Pustite da se maska ​​potpuno osuši, što može potrajati između 15 i 20 minuta. Skinite masku: Nakon što se maska ​​osuši, pažljivo je skinite s lica. Trebali biste promatrati kako se kosa čupa dok skidate masku. Dosljednom primjenom ove maske dlačice na licu polako će djelovati manje istaknute i tanje, a koža će postati sjajnija i mekša.

Ovaj prirodni lijek nudi izvrsnu metodu za uklanjanje neželjenih dlačica bez oslanjanja na jake kemikalije ili skupu kozmetiku. Jednostavan recept koji sadrži prirodnu masku sastavljenu od rajčice, želatine i mlijeka ne samo da eliminira dlačice, već i hrani vašu kožu, što rezultira glatkim i hidratiziranim završnim slojem. Isprobajte ovu jednostavnu metodu i doživite trajne učinke.

Baš kao što se boja kože i očiju razlikuje među pojedincima, tako se razlikuju i kosa i ukupna dlakavost. Dok neki ljudi imaju više dlaka, uključujući dlake na licu, vrsta, količina i obrasci rasta kose pod utjecajem su složene interakcije genetike i hormona. Prisutnost nekoliko zalutalih dlačica na vratu i bradi povezana je s hormonalnim fluktuacijama koje se događaju tijekom našeg života. Povremeno pojava ovih dlačica može poslužiti kao pokazatelj specifičnih zdravstvenih problema.

Dlaka općenito izlazi iz korijena ili folikula dlake koji se nalazi odmah ispod površine kože. Postoje dvije kategorije folikula dlake: vellus, povezan s finom, kratkom i svijetlom kosom, i terminalni folikuli, koji proizvode duže, jače i deblje niti. Hormon povezan s muškim spolom značajno utječe na rast kose. Dok i muškarci i žene stvaraju testosteron, žene to čine u manjim količinama. Testosteron transformira vellus dlaku u terminalnu dlaku stimulirajući receptore koji se nalaze u folikulima dlake.

Ovaj proces je potpuno prirodan i javlja se kod svih, a posebno u pubertetu. Kod žena različite hormonalne faze utječu na rast dlaka, uključujući i rast dlaka na licu. Promjene u razinama hormona koje se javljaju od puberteta, tijekom trudnoće i do menopauze utječu na rast kose. Većina žena ima velus dlake na licu; međutim, neki mogu imati grublje i snažnije dlake na bradi. To se može pripisati čimbenicima kao što su genetika ili starenje. Na primjer, menopauza može dovesti do povećanja rasta dlaka na bradi, vratu ili licu.

Istraživanja pokazuju da različite rasne skupine mogu pokazivati ​​različite razine testosterona, što može utjecati na rast dlaka na tijelu i licu. Folikuli dlake svakog pojedinca imaju različite karakteristike, što dovodi do različitih odgovora na testosteron. Osim toga, brzina kojom kosa raste iz ovih folikula je različita, što se odražava u prisutnosti nasumičnih dugih dlaka na neočekivanim područjima poput vrata. Za većinu se te dlake smatraju normalnim.

Preporučujemo