Na internetu i društvenim mrežama može se pronaći veliki broj raznih pitalica, mozgalica i optičkih testova koji otkrivaju o nama mnogo stvari a prije svega našu moć opažanja i percepciju.

Za poticanje zamršenog funkcioniranja uma, najučinkovitije popularne mozgalice su one koje uključuju skrivene detalje, potičući nas da uključimo svoje kognitivne sposobnosti i povećamo našu sposobnost brzog pronalaženja rješenja u naizgled nepremostivim okolnostima. Vježba ove prirode je predstavljena pred vama. Obavijestimo li vas da je promatračima potrebno prosječno 36 sekundi da identificiraju usamljenu mačku unutar fotografije pune brojnih lica, postaje evidentno da ta činjenica potiče natjecateljski duh.

  • Ipak, kako bismo vam podstakli motivaciju, otkrit ćemo da je najistaknutiji postignuti rezultat izvanredne 4 sekunde. Naime, Mozgalica je postigla izvanredan uspjeh diljem Europe, a natjecanja za ovu željnu titulu održavaju se gotovo svaki dan. Odvojite trenutak i pregledajte izazov koji je objavio The Sun, publikacija sa sjedištem u Ujedinjenom Kraljevstvu.

 

Bonus tekst:

U različitim kulturama i tijekom povijesti, mačke su imale značajno simboličko značenje, često ih se smatra moćnim simbolima. Stoga ne čudi što su se razvila brojna praznovjerja u vezi s tim mačjim bićima. Međutim, pojedinci koji su dovoljno sretni da život dijele s mačkom kao kućnim ljubimcem razumiju apsurdnost takvih ideja, iako ova perspektiva nije univerzalno prihvaćena. Portal Njuska.com predstavlja kompilaciju nekonvencionalnih vjerovanja koja osporavaju tradicionalne perspektive. U Nozzemsiji prevladava mišljenje da se rješavanje velikih problema u prisutnosti mačke smatra štetnim.

Kako bi se očuvala povjerljivost, preporučuje se razvijanje ključnih strategija i odluka bez prisutnosti mačke, jer se smatra da mačke imaju sklonost ogovaranju i otkrivanju privatnih informacija susjedima. Što se tiče higijene mačaka, općenito se priznaje da su mačke sposobne samostalno se njegovati. Nasuprot tome, gledište iz Japana tvrdi da kupanje označava iščekivanje nadolazećih posjetitelja. Ovaj koncept se temelji na ideji da mačke signaliziraju dolazak gostiju svojim divnim radnjama lizanja šapa i trljanja očiju.

Naime, slično praznovjerje prisutno je u američkoj kulturi. U talijanskoj tradiciji, pogled na mačku koja kihne smatra se dobrim događajem. Točnije, smatra se da ukazuje na skori dolazak neočekivanog bogatstva i financijskog uspjeha unutar kućanstva. Stoga je preporučljivo sudjelovati u nekoj od raznih igara na sreću kako biste iskoristili ovaj čudan događaj. Osim toga, ako buduća mladenka čuje mačku kako kihne na dan svog vjenčanja, vjeruje se da to simbolizira sretan i trajan brak. Dok Talijani čekaju svoju naizgled slučajnu indikaciju, kao mjeru opreza i dalje je mudro obratiti se veterinaru za svaku mačku koja pokaže više od tri uzastopna kihanja.

Među raznim pasminama mačaka, crne mačke često se povezuju s praznovjerjem u vezi s nesrećom. Za razliku od starih Egipćana, koji su ova stvorenja smatrali simbolima sreće, srednjovjekovni Europljani su ih doživljavali kao prerušena zlokobna bića, često ih povezujući s čarobnjaštvom. Susret s crnom mačkom obično se tumači kao jasan pokazatelj đavolovog budnog pogleda na pojedinca. U okviru kršćanske doktrine, prisutnost crne mačke uspostavlja slutnju koja nas udaljava od Boga. I u suvremenom društvu brojni pojedinci drže se mišljenja da križanje puta s crnom mačkom dok šeta cestom može rezultirati nesrećom, zbog čega se preventivno savjetuje odmaknuti se sedam koraka.

Preporučujemo