Obavljanje kućnih poslova je jako zahtijevno a taj rad skoro niko ne cijeni i on se nekako podrazumjeva. Kuhinja i kupatilo se najčešće koriste i najviše prljaju i da bi ih održavali čistim koristimo razna hemijska sredstva.

Prljavština i naslage mogu se nakupiti u područjima WC-a do kojih je teško doći tijekom redovnog čišćenja, što dovodi do čestih začepljenja i, u nekim slučajevima, potrebe za stručnom pomoći. Kako biste izbjegli ovaj problem, preporučit ćemo jednostavnu tehniku ​​koja ne samo da čisti vanjski i unutarnji dio WC školjke, već također učinkovito uklanja kamenac i naslage, osiguravajući potpunu čistoću. Majstor mi je predložio ovu tehniku, a ja je primjenjujem godišnje!

  • Proces je vrlo jednostavan: upotrijebimo malu otvorenu bočicu, umočimo grlić u vodu, a zatim više puta stisnemo bočicu. Ovo je metoda koju koristimo za uklanjanje vode iz WC školjke. Zatim naglo podignemo bocu i izlijemo njen sadržaj u sudoper. Na ovaj proces trošimo otprilike 15 minuta. Ipak, ne možemo odustati od toga, jer je neophodno potpuno ukloniti vodu iz WC školjke.

Tijekom rada koristite gumene rukavice. Nakon što ste temeljito uklonili svu vodu, uzmite sodu bikarbonu i pospite je unutar WC školjke. Zatim uzmite četku i razmažite sodu po cijeloj unutarnjoj površini posude. Ostavite WC da odstoji trideset minuta. Nakon pola sata ulijte obični stolni ocat u WC. Kombinacija octa i sode bikarbone proizvest će reakciju pjenjenja. Zatim zgrabite kantu vode i izlijte je u WC školjku, a zatim nastavite s ispiranjem još nekoliko puta.

Često koristim sljedeći pristup: Korištenje gotovo gotove tube stare paste za zube može pomoći u uklanjanju neugodnih mirisa i bakterija. Koristite ga oko ruba WC školjke kao i u držaču WC osvježivača. Kupaonica će ostati uredna i ispuštati osvježavajući miris. Čišćenje WC-a trebalo bi se obavljati svakih 6 do 12 mjeseci kako bi se održala higijena.

Evo jednostavne metode s YouTubea koja će vam pomoći da svoju zahodsku školjku održite svježom i brzo uklonite bakterije. Zahtijevamo 10 grama klinčića (začini). dio tila najlonska nit pozamašnu perlu ili zatvarač Postupak: Ispraznite sadržaj pakiranja klinčića na til i stisnite ga kao što biste napravili ruksak. Učvrstite perlu ili gumb pomoću najlona i konca. Postavite kuglicu ili gumb izvan posude za ispiranje.

Klinčići mogu ukloniti miris urina pri svakom ispiranju. Ako ne želite staviti češanj u posudu ili ako imate Geberit gumb za ispiranje, dovoljno je dodati 5 češnja u posudu preko noći. Njihov utjecaj vjerojatno će vas zaprepastiti.

Bonus tekst:

Među najzdravijim začinima na globalnoj razini ističe se klinčić. Znanstveno poznat kao “Syzygium aromaticum”, ovaj se začin na latinskom naziva i clavus, izraz koji se prevodi kao “nokat”, odražavajući njegov oblik. Klinčić je dugačak između 12 i 16 mm, a cvjetni pupoljak nalazi se na stablu klinčića. Klinčići imaju topao, aromatičan miris koji je istovremeno opor i primamljiv, dok je njihov okus snažna mješavina slatkog i gorkog.

Ovaj jedinstveni profil je ono što klinčiće čini jednim od najpoznatijih začina na svijetu, koji se široko koristi u raznim kuhinjama. Davno su je u naše krajeve unijeli pomorci tijekom svojih plovidbi. Osim toga, ova biljka služi kao snažan ljekoviti lijek, pokazujući učinkovitost protiv upala, boli, oksidacije i raka. Unatoč svojoj maloj veličini, klinčić služi kao moćan lijek za razne zdravstvene probleme.

Njegova primarna komponenta, eugenol, poznata je po svojim protuupalnim svojstvima. Nadalje, klinčići su prepuni esencijalnih minerala kao što su kalcij, željezo, magnezij, fosfor, cink, bakar, mangan i selen. Također se mogu pohvaliti bogatstvom vitamina, uključujući C, B6, E, K, folnu kiselinu, tiamin, riboflavin i niacin. Konzumacija klinčića može pomoći u rješavanju raznih bolesti, bilo da su unutarnje ili vanjske. Ovaj začin se može koristiti kao dodatak prehrani u cijelom obliku, mljeveni ili kao koncentrirano ulje.

Preporučujemo