Mašina za pranje veša je velika pomoć u svakoj kući. Ona pere ogromne količine veša i zbog toga je potrebno s vremena na vrijeme čišćenje iste. Danas vam donosimo savjet kako da to učinite.

Pospremanje perilice za rublje sigurno nije najugodniji zadatak. Uređaji koji se teško čiste predstavljaju izazov čak i za vješte domaćice. Istodobno, to je moguće postići na jednostavan i ekološki prihvatljiv način. Portal domekiogrodek dao je upute kako to ostvariti. Jednostavno upotrijebite predmet koji vjerojatno već imate u kuhinji. Stroj za pranje rublja zahtijeva redovno održavanje i čišćenje.

  • Održavanje perilice rublja jedan je od manje ugodnih kućanskih poslova. Unatoč tome, bitno je da uređaj ispravno radi. Perilica rublja koja je prljava i na kojoj se nakupio kamenac neizbježno će početi kvariti. Osim toga, postoje odjevni predmeti koji, nakon pranja, umjesto svježeg mirisa nose pljesniv miris. Unatoč tome, nema potrebe za čišćenjem bubnja ili brtvi vrata perilice. Korištenjem ove provjerene metode, zadatak ćete izvršiti s većom brzinom i preciznošću.

Jednostavno dodajte čašu ove domaće otopine u perilicu rublja i kada ciklus završi, perilica će se vratiti u prvobitno stanje. Koja je preporučena učestalost čišćenja vaše perilice rublja? Iz razloga koji ostaju nejasni, brojni pojedinci tvrde da kada perilica rublja čisti našu odjeću, ona zapravo čisti samu sebe. Ipak, ova izjava je netočna. Malo je ljudi svjesno pravilnog načina čišćenja perilice rublja ili učestalosti kojom se to treba činiti. Kako bi naše rublje ostalo čisto i ugodno mirisno, neophodno je održavati perilicu rublja.

Prljavština koja se dulje vrijeme zadržava oko brtve može pronaći put do našeg rublja, a to je nešto što želimo izbjeći. Čišćenje perilice rublja je bitno barem svakih šest mjeseci. Svakako, možete ga ponavljati i češće ako okolnosti to zahtijevaju. Koji je najbolji način za čišćenje perilice rublja? Ocat s udjelom alkohola dovoljan je za čišćenje perilice rublja. Tri šalice smjese ulijte ravno u bubanj, a potom namjestite program na temperaturu od 90 Celzijevih stupnjeva.

Nakon završetka dvosatnog ciklusa pranja, otvorite vrata kako bi perilica rublja raspršila miris octa. Ocat je odlično rješenje za uklanjanje naslaga, kamenca i ostataka deterdženta za pranje rublja. Također uklanja gljivice, viruse i bakterije. Evo metode za čišćenje vaše perilice rublja na mjesečnoj bazi. Gadget će ostati u izvrsnom stanju bez obzira na to koliko je star. Ne zaboravite očistiti dozator deterdženta i druge komponente koje zahtijevaju redovito održavanje.

Nakon što je ciklus pranja završen, izvadite dozator praška i omekšivač. Ostaci vode i deterdženta nakupljaju se u ladici, što potencijalno može rezultirati stvaranjem plijesni, stoga je neophodno očistiti i nju. U tu svrhu može se koristiti i ocat. Jednostavno uronite spremnik u vodu zajedno s proizvodom, a zatim istrošenom četkicom za zube izribajte svu prljavštinu iz svakog kuta. Svaka 2-3 mjeseca obavezno očistite filtar i sifon perilice rublja. Dlake, krzno i ​​sitne čestice mogu se nakupiti na tim područjima, potencijalno ometajući uređaj.

Ne čišćenje filtra i sifona redovito može dovesti do nepravilnog rada perilice i potencijalno oštetiti. Koji je najbolji način za brzo i učinkovito čišćenje perilice rublja? Postoji pouzdana tehnika za brzo i učinkovito čišćenje perilice rublja. Sve što nam treba je jedan limun, zajedno s malo paste za zube, octa i sode bikarbone. Narežite limun na dva dijela i na jedan od njih nanesite pastu za zube. Zatim ga stavite u bubanj perilice i nanesite malo paste na unutarnju stranu vrata perilice.

Zatim oblikujte brtvu, dodajte malo sode bikarbone, a zatim je prelijte octom. Jedini preostali korak je odabrati kratki ciklus pranja i zatim ukloniti svu preostalu vodu s dna perilice. Korištenje mahuna za pranje posuđa za čišćenje perilice rublja. Da bi perilica za rublje radila učinkovito, mora biti dobro održavana, što se može jamčiti samo dosljednim čišćenjem. Odmah ćete biti očarani ovim nevjerojatnim trikom. Potrebne su nam 2 kapsule za perilicu posuđa.

Postupak: Stavite dvije tablete u perilicu posuđa u prazan bubanj perilice. Zatvorite vrata perilice rublja i odaberite ciklus pranja pamuka na 60 °C. Sada možete pokrenuti perilicu rublja i dopustiti joj da dovrši puni ciklus bez rublja unutra. Pregledajte vodu u bubnju i primijetit ćete da ostaje prljava i nakon 10 minuta. Nakon sat vremena voda u perilici postaje prilično mutna, što znači da je bila puna taloga. Po završetku programa, perilica ostaje svjetlucava i potpuno dezinficirana, što ukazuje da će se poboljšati i učinak pranja.

Preporučujemo