Većina omaćica uzgaja ukrasno bilje koje našem domu daje osjećaj ugode i intime a uz to i prečišćavaju vazduh. Danas govorimo o orhidejama koje su delikatne za uzgoj i malo kome uspijevaju.
Dugi niz godina orhideje su bile omiljeni izbor za sobno bilje. Iako su široko dostupni i prilično uobičajeni, njihov uzgoj nije jednostavan. Otkriti kako ih postići da cvjetaju tijekom cijele godine doista je vještina. Slijedeći upute portala kobieta, vaše će orhideje cvjetati i izgledati ljepše nego ikad prije. Ove će tehnike sigurno biti od koristi. Kaže se da su ljudima potrebne biljke za preživljavanje. Oni povećavaju ljepotu interijera, a istovremeno potiču mentalno blagostanje.
- Kako biste potaknuli svoje orhideje da cvjetaju duže vrijeme, razmislite o korištenju ovih tehnika. Pazite na orhideje. Vrlo su učinkoviti i poboljšavaju izgled interijera. Orhideje su zasigurno među najistaknutijim biljkama koje možete imati u zatvorenom prostoru. Svaki vlasnik ove biljke nada se da će cvjetati što duže. Ipak, ovo posebno cvijeće cvjeta samo ograničeno vrijeme. Kako možete osigurati da cvjetaju tijekom cijele godine? Ovim će tehnikama cvjetati tijekom cijele godine.
Pravilno zalijevanje i dovoljno sunčeve svjetlosti trebaju biti praćeni pažnjom. Prirodni pristup često je najučinkovitija opcija. Postoje dvije metode za održavanje orhideja u svježem i zdravom stanju. Primijenite ovo jedinstveno prirodno gnojivo jednom mjesečno. Možete ga napraviti sami, a košta znatno manje od kupovnog gnojiva u trgovini. Postupak: Češnjak sitno nasjeckajte.
Stavite u čašu i prelijte jednom litrom vode. Pripremljenu smjesu poklopite i ostavite da odstoji jedan dan. Zatim filtrirajte vodu i nanesite je na biljke. Koristi se tijekom jeseni i zime. Imajte na umu da je gnojidba samo jedan dio slagalice; Vaša biljka će cvjetati samo ako orhideja dobije svu potrebnu njegu. Stoga je važno ne samo zalijevati i gnojiti tlo, već i brinuti se za cijelu biljku. Osim redovite upotrebe gnojiva za češnjak, važno je brinuti se i za lišće svojih orhideja.
Ovo specifično rješenje pomoći će u rješavanju tog problema. Pomiješajte 70 ml vode sa 30 ml mlijeka. Namočite vatu u tekućinu i njome otopinom očistite lišće. Uklonit ćete prašinu i prljavštinu i istovremeno spriječiti razvoj plijesni. Dodatni ključni aspekti njege orhideja uključuju odabir pravog mjesta za vašu biljku. Uzmite u obzir određenu vrstu orhideje koju imate i odaberite mjesto koje nudi svijetlu, neizravnu sunčevu svjetlost. Ako nije, možda neće cvjetati.
Koristite posebnu vodu za hranjenje orhideja, jer su one jedinstvene biljke i ne treba ih zalijevati običnom vodom. Odlučite se za vodu s niskim sadržajem minerala, jer voda iz slavine može biti prilično oštra za korijenje. Podloga mora biti vlažna, ali ne pretjerano zasićena. Održavajte ga na optimalnoj temperaturi. Orhideje ne podnose mraz. Orhideje najbolje uspijevaju na temperaturama nižim od 30°C, s minimalnim zahtjevom od 9°C za rast. Kako bi ih održali hidratiziranim, važno je održavati razinu vlage.
Ako vam je zrak u stanu suh, razmislite o tome da u posudu dodate kamenčiće koji zadržavaju vodu ili koristite ovlaživač zraka u prostoru. Potreban im je zrak, ali to ne smije oštetiti lišće ili stvoriti jak propuh. Otcvale cvjetove treba izvaditi. Ako primijetite da je vaša orhideja prestala cvjetati i rasti, vrijeme je da odrežete stabljiku. Prije nego što počne žutjeti, pokušajte odrezati 1 cm od prve primjetne izrasline
Presadite orhideju svake dvije godine koristeći supstrat koji je posebno formuliran za ove vrste biljaka. Uspijeva i u borovoj kori. Posuda mora biti prozirna kako bi se fotosinteza mogla odvijati iu korijenju. Prije premještanja biljke u novu posudu, pregledajte korijenje i uklonite sve oštećene.