Postoje ljudi čije sudbine su nevjerovatne i kada se sazna za njih mnogi ostanu šokirani. Danas vam donosimo jednu istinitu priču o ženi koja je jsaznala da nije usvojena kako je mislila.
Društvena skupina pod nazivom “Putnici”, porijeklom iz Škotske i Irske, općenito je poznata kao Romi ili jednostavno Putnici. Ova skupina obuhvaća niz različitih i nepovezanih zajednica koje komuniciraju na nizu jezika i dijalekata, a svaki je povezan s različitim običajima, poviješću i tradicijom. Kao što im i samo ime kaže, karakterizira ih sklonost kontinuiranoj migraciji. Godine 1969. Susan Gervais otela je obitelj škotskih putnika koji su joj ponudili da odvedu nju i njihovu djecu na odmor u Disneyland na Floridi. Nažalost, djevojčica nikada nije vraćena biološkoj majci.
- Oteta djevojka, danas punoljetna, tek je nakon više od pedeset godina ponovno uspostavila veze s najbližim krvnim srodnicima. U tom slučaju, Susanna je otkrila da su je njezini “novopečeni mama i tata” isprva odveli u Kanadu, nakon čega su uslijedili posjeti Australiji i Novom Zelandu. Od četvrte godine djevojčica je imala pogrešno uvjerenje da je posvojena. U međuvremenu, njezina britanska obitelj posvetila je 53 godine mukotrpnoj potrazi za njom, strahujući da se nikada neće ponovno ujediniti. Nakon nedavnog poziva koji je na Facebooku objavio Susanin suprug, konačno je otkrila svoju obitelj.
U roku od samo trideset minuta od objave, njezini rođaci u Pontefractu saznali su za njezinu situaciju i odmah su kontaktirali njezina supruga. Kao rezultat toga, Susanna je sada ponovno ujedinjena s četvero od svojih šestero braće i sestara. Susan, stanovnica Australije i baka četvero djece, primijetila je: “Tijekom djetinjstva živjela sam sa šestero braće i sestara u staroj župnoj crkvi koja se nalazila u turističkom gradu. Međutim, nismo se smatrali ‘putnicima.’ Moja je majka bila samohrani roditelj, a povremeno smo se moji braća i sestre i ja našli u udomiteljskoj obitelji;
Po povratku kući primijetila je i nastavila: U blizini je bila obitelj putnika s kojima sam se sprijateljio u djetinjstvu. Podrijetlom iz Škotske, ova je obitelj uključivala ženu koju sam veći dio života smatrala svojom majkom, a koja je bolovala od multiple skleroze. Imali su dva sina i izrazili želju za kćer. Obratili su se mojoj majci sa zahtjevom da me odvedu u Disneyland, na što je ona pristala, dajući im moju putovnicu. Međutim, njihov stvarni itinerar uključivao je Kanadu, zatim Australiju, a zatim Novi Zeland; To im je uvijek bila namjera. Susanna Priss otkrila je od svoje posvojiteljske obitelji da je posvojena jer je njezina biološka obitelj bila vrlo tražena.
“Živjela sam u zajednici putnika, uživajući u udobnom i donekle popustljivom životu. Žena koju zovem svojom mamom, koju držim u srcu, preminula je od multiple skleroze kada sam imala samo 10 godina. Unatoč tome što sam bila dio nomadske zajednice, bila sam dobro zbrinuta i njegovana”, rekla je Susana. Susanna trenutno vodi dobrotvornu misiju Fresh Start Mission zajedno sa suprugom Hamiltonom (57), koji je strastveni putnik. Otkrila je stvarnost svoje obiteljske pozadine dok je prikupljala podatke za novu putovnicu, samo da bi otkrila da nema nikakvu dokumentaciju koja bi dokazala njezino posvojenje.
Susana je to shvatila kada ju je prijateljica, koja je posvojena, pitala je li ikad razmišljala o osjećajima svoje obitelji u Velikoj Britaniji. Kada je prvi put primila poruku od svoje obitelji, prisjeća se njihovih ekstatičnih suza radosnica kada je saznala da je živa. To je potaknulo njezinu odluku da otputuje u UK, gdje je organizirala posjet povodom svog 57. rođendana kako bi organizirala veliko slavlje za cijelu svoju obitelj. Nažalost, njezina biološka majka preminula je osam godina ranije, nesvjesna okolnosti sudbine svoje kćeri. Suzana je za Daily Record pojasnila da su razlozi neangažmana policije još uvijek nejasni.
Nagađala je da je njezina majka možda dala dopuštenje da je odvedu, napominjući da su sve bile udomiteljske obitelji u različito vrijeme. Tijekom godina podnesene su brojne žalbe odjelu za nestale osobe, a njezina se majka više puta vraćala na mjesto gdje su bili putnici, nadajući se da će je pronaći. Susanin ponovni susret s obitelji služi kao svjetionik nade za sve one koji su doživjeli gubitak voljene osobe, potvrđujući da su čuda doista moguća. “Postoji osjećaj nade”, kaže optimistično. Emma (41), Susanina rođakinja, rekla je da ju je baka godinama tražila, ali bezuspješno.
Nakon njezine smrti brojna su pitanja ostala neriješena. Okolnosti su u to vrijeme bile drugačije; Nije bilo dokumentacije niti policijskih izvješća. Nismo očekivali ovakav događaj. Bilo je izvanredno, posebno za moju majku, koja boluje od Parkinsonove bolesti i demencije, da se uspjela ponovno povezati sa svojom sestrom prije nego što joj se stanje pogoršalo. Takvi primjeri ilustriraju koliko je važno održati nadu, zaključila je Emma.