Skoro svaki dom bar kod nas na Balkanu krase ukrasne biljek koje uljepšavaju porstor a jdna od najelegantnijih i najlješpših po mnogima je orhideja koja je delikatna i ne uspiejva svakome da ih održi.

Uzgoj orhideja vrlo je jednostavan. Bilo da ste nedavno nabavili svoju prvu orhideju i osjećate se preplavljeni obiljem informacija ili jednostavno uživate u učenju o svojim omiljenim sobnim biljkama, ovaj tekst donosi bitne smjernice za uzgoj i njegu orhideja, zajedno s nekoliko savjeta za poboljšanje njihovog zdravlja. Prvo, treba razjasniti uobičajenu zabludu: “Orhideje je teško njegovati.” To nije točno, jer su orhideje zapravo biljke koje ne zahtijevaju pretjeranu pažnju ni vrijeme nakon što naučite kako se pravilno brinuti za njih.

  • Poduzimajući ovaj postupak kod orhideja, potaknut ćete rast novih grana i lišća. Ovaj proces će potaknuti kontinuirano cvjetanje, što će dovesti do živopisne i zdrave orhideje. Orhideje se često smatraju najljepšim cvijećem. Možete očekivati ​​da ćete uživati ​​u impresivnom cvatu koji može trajati 3 do 4 mjeseca. Orhideje se često smatraju najljepšim cvijećem.

Vaša će usredotočenost biti dobro nagrađena jer ovi lijepi cvjetovi mogu trajati 3 do 4 mjeseca. Možda ste vidjeli razne savjete za njegu orhideja, ali jeste li isprobali ovu specifičnu metodu? Tvorac YouTube kanala Orchid Hacks otkrio je da limun može poslužiti kao prirodna obrana listova orhideja od štetnika i bolesti. Limun pomaže u zaštiti orhideja od bolesti, a njegove hranjive tvari potiču zdrav razvoj lišća. Kako biste spriječili isušivanje orhideje, ključno je suzdržati se od nanošenja limunovog soka izravno na biljku.

Umjesto toga, dodajte 200 ml vode u posudu i promijenite pH vrijednost dodavanjem 10 kapi limunovog soka. Spužve najprije uronite u otopinu vode i limuna, potom ih izvadite i pažljivo spužvama prebrišite listove orhideje. Kako biste spriječili pojavu bolesti na lišću orhideja, savjetuje se da se ovaj zadatak provodi jednom tjedno.

 

Bonus članak:

Ako se vaš usisivač počne pregrijavati, jednostavno poduzmite jednu radnju i on će raditi kao da je potpuno nov. Kako vrijeme prolazi, učinkovitost usisavača se smanjuje. Srećom, rješavanje ovog problema prilično je jednostavno. Evo koraka potrebnih za vraćanje u prvobitno stanje. Započnite lociranjem dijela usisavača namijenjenog za vrećicu za prašinu.

Obratite pažnju na gumu na poklopcu; ova guma mora dobro prianjati uz gumu na vrećici za prašinu kada je poklopac u zatvorenom položaju. U ovom scenariju, prašina se nakupila na gumi, a pojedine točke postigle su debljinu od čak jednog milimetra. To rezultira nepravilnim spojem između dviju guma, zbog čega motor uvlači zrak između njih, a ne kroz vakuumsku cijev, što značajno umanjuje njegovu učinkovitost čišćenja.

Sličan problem može se pojaviti na gumenom dijelu vrećice za prašinu. Rješenje je, kao što se moglo pretpostaviti, jednostavno. Vlažnom krpom obrišite tvrde naslage s gume, a zatim na isti način stavite vrećicu za prašinu. Zatim, bitno je očistiti filtre, jer oni imaju tendenciju skupljati značajnu količinu prljavštine nakon dužeg korištenja usisavača. Počnite tako da izvadite usisni filtar iz kućišta.

Nakon toga uklonite filtar koji pročišćava zrak koji izlazi iz usisavača. Za početak dobro protresite oba filtera, zatim ih operite vodom i deterdžentom (mogu se koristiti novi filteri ako ih imate). Nakon što se potpuno osuše, vratite filtre na predviđena mjesta. Kada uključite usisavač, vidjet ćete da radi kao da je nov, učinkovito uklanja prljavštinu bez da se previše zagrije. Ako i dalje ima problema, možete se obratiti tehničaru za pomoć ili razmisliti o nabavi novog.

Preporučujemo