Svaki dan se možemo uvjeriti da su ljudi i dalje sujevjerni i praktikuju neke običaje koje vuku korijene iz davnina. Kineska filozofija Feng šui je sve popularnija i kod nas a ona se bavi protokm pozitivne energije.

Sandra Drinčić, specijalist za feng shui i energetsko čišćenje, daje smjernice kako se zaštititi od negativnih energija u domu i poboljšati kvalitetu života kroz učinkovite prakse uređenja interijera. Zaštita od štetne energije i zlonamjernih pojedinaca.

 Ikona “Nesalomivi zid” – Postavite ikonu točno preko puta glavnog ulaza. Kao što Sandra predlaže, ako je osoba koja ima loše namjere prema vama prisutna u vašem životu, nakon toga će prestati posjećivati ​​vaš dom na kavi.

Klonite se pojedinaca koji troše energiju – Oni koji posjećuju samo kako bi izrazili nezadovoljstvo emitiraju negativnu energiju unutar vašeg prebivališta. To može dovesti do problema kao što su začepljene cijevi ili neispravan rad kućanskih uređaja. Povoljniji pristup je da se s takvim osobama družite izvan granica svog doma.

  •  Zaštita od negativnog diskursa – kada se pojedinac počne upuštati u negativan razgovor, stavite jezik na nepce kako biste zatvorili svoju energetsku čakru.

Pročišćavanje okoline – Ukoliko osoba koja širi negativnost posjeti vaše mjesto stanovanja, nakon njenog odlaska očistite prostor dimom kako biste eliminirali bilo kakvu negativnu energiju. Predmeti koji unose negativnu energiju u kućanstvo. Osušeno cvijeće simbolizira oblik ljepote koji je nestao i povezuje se s negativnom energijom.

Sandra preporučuje da ih se riješite bez odlaganja. Umjetno cvijeće je dopušteno, pod uvjetom da se čisti ili ispire barem jednom u šest mjeseci. Kuhinja služi kao centralno čvorište energije unutar kućanstva. Utjecaj ženine okoline je značajan; dugotrajna stagnacija u kuhinji može ubrzati proces starenja. Za očuvanje vitalnosti Sandra preporuča revitalizaciju kuhinjskog prostora.

Utjecaj na odnose – kuhinja ima ključnu funkciju u partnerstvu. Kada se ne koristi za kuhanje, može poremetiti ravnotežu unutar odnosa. Dijeljenje redovitih obroka ključno je za održavanje harmonije. Utjecaj na pojedince – Neaktivna kuhinja može dovesti do financijskih poteškoća za glavu kućanstva. U skladu s načelima Feng Shuija, organiziranost i urednost okoline izravno utječu na energiju, međuljudske odnose i financijsko blagostanje unutar kućanstva.

Bonus tekst:

Kulinarska tradicija Afrike je zamršena i raznolika, razvijala se kroz brojna stoljeća pod utjecajem različitih kultura, geografskih karakteristika i klimatskih uvjeta. Središnji dio afričke prehrane je široka paleta hrane lokalnog porijekla, koja je duboko oblikovana različitim običajima i klimom svake regije. U zapadnoj Africi, na primjer, klima varira od tropske do sušne, što dovodi do pretežnog oslanjanja na žitarice kao što su kukuruz, proso i sirak. Ove se žitarice obično koriste za pripremu osnovnih jela kao što su “banku” i “fufu”.

Fufu, široko konzumirano jelo, priprema se od kuhanog i pasiranog korjenastog povrća poput jamsa ili kasave, dok se banku, koji se obično priprema od kukuruza ili prosa, često poslužuje kao prilog. Oba ova jela bogata su hranjivim tvarima i daju potrebnu energiju za svakodnevne aktivnosti. U prehrani Zapadne Afrike mahunarke kao što su kikiriki, grah i slanutak, uz razne žitarice, imaju značajan značaj.

Impresivne razine proteina i vlakana prisutnih u mahunarkama čine ih vrijednim pojačanjem dnevnih obroka. Obično se mahunarke ugrađuju u juhe ili variva, uključujući jela poput juhe “egusi”, koja sadrži sjemenke dinje i često sadrži meso ili ribu. Istočno područje Afrike, koje se ističe vlažnom klimom pogodnom za uzgoj raznolikog voća i povrća, nudi bogat izbor svježih namirnica unutar svoje kulinarske tradicije. Na primjer, u Keniji, uobičajeno jelo “ugali”, pripremljeno od kukuruza, često je popraćeno raznim povrćem i mesom. Štoviše, prevladava obilje svježeg voća, uključujući mango, ananas i papaju, koje se obično konzumira u cijelosti ili prerađeno u sok.

 

 

Preporučujemo