Obavljanje kućnih poslova je teška i mukotrpna zadaća koja zahtijeva puno vremena i truda. Srećom postoje razni uređaji koji olakšavaju kućne poslove a među njavažnijim je veš mašina.

Unutar brojnih funkcionalnosti perilica rublja, korisnici često zanemaruju i krivo tumače nekoliko aspekata. Posebno zbunjujući simbol koji je izazvao zbrku i spletke na društvenim mrežama je misteriozna ikona “leptira”. Koristeći snagu digitalnog svijeta, korisnik Twittera krenuo je na putovanje kako bi razjasnio značenje iza ovog zagonetnog amblema prikazanog na njegovoj perilici rublja. Koristeći kolektivno znanje online zajednice, tražio je pomoć putem retweetova, apelirajući na druge korisnike da pomognu razjasniti tajanstveni simbol leptira.

  • Uvod u najavu izazvao je značajnu intrigu i pokrenuo opsežan dijalog. Iako su brojni pojedinci ležerno nagađali o značenju amblema “leptira”, bilo je i onih koji su ispravno shvatili njegovu pravu namjeru. Perilica ima simbol leptira koji označava poseban ciklus posebno dizajniran za njegu osjetljivih tkanina, uključujući svilu, saten i zavjese. Namjera programa “Butterfly” je pružiti otopinu za čišćenje koja je nježna i prikladna za predmete koji ne zahtijevaju intenzivno pranje.

Glavni cilj ovog programa je osigurati temeljito čišćenje upotrebom mlake vode i blagim ciklusom centrifuge. Korištenjem ovog pristupa, održava se integritet osjetljivih materijala, čime se sprječava bilo kakva potencijalna šteta. Nadalje, program “Butterfly” pomno je osmišljen kako bi osigurao maksimalnu učinkovitost uz znatno smanjenje vjerojatnosti nuspojava. Korisnici često zanemaruju opsežnu ponudu dostupnih opcija za svoje perilice rublja.

 

Ogledna značajka, koja se naziva “leptir” program, učinkovito pokazuje kako poboljšana funkcionalnost može značajno poboljšati proces pranja rublja, posebno kada se radi o osjetljivim tkaninama. Preporučam korištenje ove funkcije kod nadolazećeg punjenja osjetljivog rublja kako biste iz prve ruke svjedočili njezinoj izvanrednoj učinkovitosti u održavanju kvalitete vaših odjevnih predmeta. Godine 1858. Hamilton Smith, stanovnik Pittsburgha, stvorio je inauguralnu perilicu rublja u povijesti.

Ovaj revolucionarni uređaj imao je bubanj s ravnom osovinom koja je uključivala lopatice. Okretanjem pričvršćene ručke, osovina bi pokrenula predenje. Iste godine Smith je dobio patent za svoj izum. Iako je stroj bio radno intenzivan i često je oštetio odjeću, postavio je temelje za razvoj strojnog pranja. Sljedeća godina obilježila je uvođenje njemačke perilice rublja s mješalicom nalik oku. Ova mješalica radila je pomicanjem gore-dolje, s opružnim tiplama koje su stalno zahvaćale odjeću.

Do kraja 19. stoljeća perilica se razvila u osmerokutni cilindar kojim se moglo upravljati ručno preko ručke. Kad je došlo vrijeme za pranje odjeće, u cilindar je ubačena vruća voda s sapunom. Nakon što je proces čišćenja završen, odjeća je iscijeđena pomoću valjaka. Alfon Fisher, podrijetlom iz Chicaga, bio je pionir odgovoran za razvoj prve električne perilice rublja 1910. godine. Iako je ovaj revolucionarni uređaj predstavljen na tržištu, njegove prodajne brojke nisu ispunile projekcije.

Nakon završetka Prvog svjetskog rata, došlo je do značajnog porasta prihvaćanja perilica rublja među širokim stanovništvom. Godine 1922. Howard Snyder transformirao je industriju svojim izumom električne perilice rublja, koja je kasnije doživjela masovnu proizvodnju u Iowi. Rastuća popularnost ove perilice rublja među potrošačima može se pripisati njezinoj poboljšanoj funkcionalnosti.

Sljedeće godine proizvođači iz Njemačke predstavili su vlastitu varijantu perilice koja je za grijanje koristila peć na ugljen. Ova perilica rublja ima spremnik koji je dizajniran s malim otvorom. Nakon što je odjeća umetnuta, uključuje se motor koji povezuje osovinu s spremnikom i rezultira kontinuiranom rotacijom u suprotnom smjeru.

Preporučujemo