Neda Ukraden je još i bivšoj državi bila najpopularnija pop pjevačica i njena karijera traje više od pola vijeka. Sa svojim kolegama sa estrade je uglavnom u dobrim odnosima a nedavno se saznalo da sa pokojnim Marinkom Rokvićem jedno vrijeme nije razgovarala.

Neda Ukraden i Marinko Rokvić godinama su proživljavali burnu vezu koju su obilježili slučajevi prekida komunikacije zbog nesuglasica. U nedavnom intervjuu Neda Ukraden ispričala je specifičnosti njihove nesuglasice koja ju je duboko pogodila. Naznačila je da je do sukoba došlo zbog Marinkovog postupka koji je ocijenila neopravdanim i začudnim. Unatoč njezinom iščekivanju isprike, isprika nije uslijedila, što ju je navelo da kaže da je noć provela u suzama. Neda je istaknula da ju je jedan incident potaknuo da se distancira od Marinka, jer smatra da je njegovo ponašanje neprihvatljivo.

  • “Bilo mi je prilično šokantno što sam se jako naljutila”, rekla je pjevačica, ističući značajnu emocionalnu patnju koju joj je ova situacija uzrokovala. Iako ga je smatrala vrlo bliskim prijateljem i gajila naklonost prema njemu, dubina njezine boli bila je toliko duboka da su ostali otuđeni cijelo desetljeće. Unatoč dugotrajnoj razdvojenosti Nede i Marinka Rokvića, na njezin rođendan dogodila se značajna transformacija. Prema medijskim napisima, ključnu ulogu u pomirenju zavađenih strana imao je Nedin zet Peca. Priča se da je Peca smislio ideju o njihovom ponovnom ujedinjenju, što je naposljetku i uspjelo u tom nastojanju.

Kad je otkucala ponoć na Nedin rođendan, Marinko je samoinicijativno čestitao, označivši tako početni korak ka oživljavanju njihove komunikacije. Neda je bez odlaganja odgovorila kontaktirajući Marinka i poslala mu video poruku u kojoj izvodi pjesmu. Ovaj je video naknadno emitiran preko razglasa, naglašavajući emocionalni značaj trenutka koji je označio njihovo ponovno okupljanje. Nije neobično da se u vezama pojave sukobi i nesuglasice, čak i među osobama koje su jako cijenjene i drage. Primjerena ilustracija ovog fenomena može se promatrati u odnosu Nede Ukraden i Marinka Rokvića, gdje su nesporazumi utjecali i na njihovo najbliže prijateljstvo.Ipak, uz pomoć njezina šogora, njihova se veza u konačnici popravila, pokazujući da se i najdublja neslaganja mogu riješiti istinskom namjerom i željom za pomirenjem.

Bonus tekst;

U središnjoj Africi obilje tropskih šuma pruža raznoliku ponudu izvora hrane koja se koristi u lokalnoj kuhinji. Ovaj asortiman obuhvaća korijenje poput kasave i slatkog krumpira, uz lisnato povrće koje se stavlja u juhe i variva. Popularno jelo poznato kao “gulaš” napravljeno je od kombinacije povrća i mesa, često pojačano autohtonim biljem i začinima, dajući snažne okuse i značajne nutritivne prednosti.

Nadalje, usredotočenost na prehranu diljem Afrike daje prioritet očuvanju prirodnih resursa i uključivanju lokalnih sastojaka. Diljem kontinenta mnoštvo zajednica sudjeluje u održivim praksama uzgoja i pripreme hrane kojima je cilj smanjiti otpad uz povećanje nutritivne vrijednosti. Tradicionalne metode, uključujući fermentaciju, sušenje i dimljenje, često se koriste za očuvanje hrane i produljenje njezinog roka trajanja. Tipična prehrana Afrike nudi značajne zdravstvene prednosti.

Raznolik unos cjelovitih žitarica, mahunarki, voća i povrća potiče životni stil bogat vitaminima, mineralima i vlaknima. Ovakav način prehrane, s naglaskom na neprerađenu i prirodnu hranu, ima potencijal spriječiti kronične bolesti, uključujući dijabetes i bolesti srca. Nadalje, afrička kuhinja njeguje duboku vezu s kulturnim naslijeđem i tradicijom stanovnika kontinenta.

Svaki obrok pripovijeda priču o povijesti, vjerovanjima i kolektivnim vrijednostima, čime se vrijeme obroka pozicionira kao vitalna komponenta kulturnog identiteta i društvenog angažmana. Iako globalizacija uvodi nove utjecaje u afričku kuhinju, temeljna načela i metode pripreme hrane čvrsto su ukorijenjene u stoljetnim tradicijama koje su se prenosile generacijama. U biti, afrička prehrana obuhvaća više od puke prehrane; označava duboko kulturno naslijeđe, ekološki sklad i zdrave prehrambene prakse koje doprinose dobrobiti zajednice.

Preporučujemo