U proljeće i ljeto kada je lijepo vrijeme ljudi puno vremena provode napolju i u prirodi i često se desi da naiđemo na krpelje koji se uvuku u našu kožu. To može biti i opasno jer oni mogu izazvati infekcije.

Kao mjera prve pomoći, kuhinjska sol može učinkovito ukloniti krpelje iz tijela. U sljedećem odjeljku opisat ću različite metode za sigurno vađenje krpelja iz tijela. Postoje brojni prijedlozi za uklanjanje krpelja, kao što je korištenje suncokretovog ulja, trljanje zahvaćenog područja sapunom i vađenje krpelja pincetom. Međutim, ne savjetuje se nanošenje acetona na mjesto ugriza.

Slučajno smo otkrili jednostavnu i učinkovitu tehniku ​​uklanjanja krpelja. Kako biste uspješno uklonili krpelja, jednostavno pospite finu sol na pričvršćeno mjesto i prekrijte ga vlažnom vatom. Obično je potrebno otprilike 20 do 30 minuta, ili čak i manje, da krpelj prirodno izađe ispod površine kože. Nakon obavljenog zadatka, stavite ga u spremnik i transportirajte u laboratorij na analizu.

To će pomoći u određivanju nosi li krpelj dječju paralizu ili encefalitis, budući da statistike pokazuju da bi otprilike 1 od 10 krpelja mogao biti zaražen. Ako se nađete bez sredstva za zaštitu od krpelja i komaraca kada izađete u prirodu, možete odlučiti izraditi vlastito. Da biste napravili smjesu, pomiješajte 25 grama klinčića s 200 mililitara vode koja je prokuhala. Ostavite smjesu da vrije otprilike 15 minuta. Nakon što se ohladi, u smjesu umiješajte 2 žlice alkohola.

  • Kako biste osigurali sigurnost i vas i vašeg voljenog ljubimca, preporuča se primijeniti ovu otopinu prije odlaska. Autorica potvrđuje da je posljednjih deset godina uspješno izbjegavala krpelje da se infiltriraju u njezin dom, čime je zaštitila sebe i svog psa. Ako ste u stisci s vremenom i ne možete sami napraviti ovu mješavinu, postoji alternativni put: korištenje ulja klinčića koje je lako dostupno u trgovinama. Jednostavno razrijedite nekoliko kapi ulja u otprilike jednoj litri vode kako biste dobili jednako jaku otopinu.

Miris koji ispušta klinčić toliko je snažan da odbija i najotpornije komarce. U slučaju da nemate dovoljno samopouzdanja da sami sigurno uklonite krpelja, preporuča se obratiti se za pomoć medicinskom stručnjaku.

Dodatni tekst:

Kroz povijest, ljekovita svojstva češnjaka bila su naširoko priznata kao snažno i prirodno rješenje u borbi protiv prehlada i virusa. Ključno je uvrstiti ovaj moćni sastojak u svoj dnevni režim, osobito tijekom zime kada prevladavaju virusna oboljenja. Prirodni obrambeni mehanizam tijela, poznat kao imunološki sustav, igra ključnu ulogu u zaštiti od uzročnika bolesti. U tom smislu, češnjak, znanstveno nazvan Allium sativum, pojavljuje se kao izvrstan suputnik.

Sa svojom prepoznatljivom podzemnom lukovicom i stabljikom koja doseže visinu od jednog metra, češnjak nudi pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine. Opsežnim znanstvenim ispitivanjem čvrsto je utvrđeno da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, koji se prvenstveno nalaze u lukovici, iako cvijet, stabljika i lišće također doprinose njegovoj kulinarskoj upotrebi.

Češnjak obiluje esencijalnim nutrijentima kao što su adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzimi, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor i fosfor. U ovom svestranom sastojku možete uživati ​​u sirovom ili kuhanom obliku, obogaćujući širok izbor jela, a istovremeno služi i kao prirodni konzervans za zaštitu od kvarenja hrane.

Kroz povijest, Kinezi su uključivali češnjak u razne ljekovite pripravke, utvrđujući tako njegov cijenjeni položaj kao univerzalnog lijeka unutar naših tradicionalnih metoda liječenja. Češnjak, vrlo prilagodljiv element u kulinarskim praksama, postao je istaknut kao temeljna komponenta tradicionalne kuhinje, nudeći ekonomičnu alternativu i služeći kao proaktivan pristup zdravstvenoj skrbi. Široko cijenjen među općom populacijom kao lijek za sve, češnjak ulijeva nepokolebljiv osjećaj sigurnosti.

Kroz anale povijesti, kada smo bili suočeni s izbijanjem raznih bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se stalno pojavljivao kao preporučena i korištena preventivna i ljekovita mjera. U novije vrijeme, uvođenje tableta i kapsula češnjaka poslužilo je pojedincima kojima okus i aroma svježeg češnjaka možda nisu privlačni.

Preporučujemo