Upala sinusa je vrlo česta pojava koja može da izazove razne komplikacije ako se ne liječi a mnogo ljudi pati od nje a da to ni ne zna. Sinusi koji su u stvari šupljine u blizini našeg nosa kada se upale mogu izazvati različite bolove.

Kako stižu prvi udari hladnog vjetra, pojedinci koji često imaju infekcije sinusa nailaze na izazove. Nezaobilazan pokazatelj upale sinusa je pulsirajuća glavobolja, za koju čak i najjači lijekovi često ne pomažu. Infekcije sinusa nastaju kada se u sinusima pojavi upala, blokirajući njihovu uobičajenu drenažu i uzrokujući nelagodu, pritisak i poteškoće s disanjem.

  • Otkrijte područje prirodnih lijekova kako biste otkrili učinkovita rješenja za probleme sa sinusima. Da biste iskoristili prednosti udisanja pare hrena, samo naribajte žlicu hrena i stavite je na zagrijani štednjak prije spavanja. Napravite improviziranu parnu komoru tako da preko glave prebacite veliki ručnik i nagnete se nad štednjak kako biste udisali revitalizirajuću paru.

Za najbolje rezultate, uključite se u ovu terapijsku rutinu dosljedno u trajanju od pet dana. Da biste stvorili mješavinu koja spaja ljutu esenciju hrena s okusom vinskog octa, počnite tako da sitno naribate korijen hrena i potopite ga u vinski ocat. Ulijte ovu fuziju u dobro zatvorenu bocu od 500 mililitara.

Ostavite mješavinu da odstoji na sobnoj temperaturi deset dana, povremeno je protresite. Nakon što to vrijeme istekne, uključite se u čin udisanja mirisne pare koja izlazi iz bočice više puta tijekom dana, posvećujući pet minuta svakoj seansi. Kako biste ublažili upalu sinusa i glavobolju, pokušajte s noćnim oblogom natopljenim mješavinom vinskog octa i hrena na čelo ili zatiljak u razdoblju od pet dana.

Snažan i oštar miris hrena, u kombinaciji s octom, nudi terapeutsko olakšanje. Započnite proces iskorištavanja ljekovitih svojstava hrena naribanjem 50 grama ovog moćnog korijena. Zatim pomiješajte s 5 decilitara vode i stavite smjesu da prokuha. Nakon završetka vrenja, postavite glavu iznad posude, pokrijte se ručnikom i udišite revitalizirajuću paru.

Paranazalni sinusi, poznati i kao šupljine koje okružuju naš nos, nalaze se unutar kostiju. Ovi sinusi, odnosno frontalni, etmoidalni, maksilarni i sfenoidalni sinusi, ravnomjerno su raspoređeni po cijelom licu. Svaki od ovih sinusa može se naći s obje strane zamišljene linije koja ide od čela do brade, prolazeći kroz nos. Važno je da svi sinusi imaju otvore koji se povezuju s nosnim prolazima.

Da bismo točno opisali stanje, netočno je jednostavno govoriti o upali sinusa. Upala nosne sluznice i sinusa uvijek se odvija istovremeno, pa bi odgovarajući termin bio rinosinuitis. Ovisno o trajanju bolesti, upala sinusa može se kategorizirati u tri vrste: akutna (traje do mjesec dana), subakutna (traje do tri mjeseca) i kronična (traje dulje od tri mjeseca).

Na česte upale sinusa često utječe alergijska reakcija nosne sluznice. Upala sinusa obično nastaje kao posljedica virusne infekcije u gornjim dišnim putovima, poput obične prehlade. U slučaju upale sinusa, moguće je da se infekcija gornjih zuba, posebice kutnjaka, proširi na maksilarni sinus, što dovodi do zubobolje.

Alergijske reakcije na nosnoj sluznici imaju značajnu ulogu u nastanku čestih infekcija sinusa. To se događa kada nosna membrana natekne, ometajući otvore sinusa, drenažu i protok zraka. Nosni polipi, koji su proširenja sluznice sinusa, također mogu začepiti otvore sinusa, dok ozljede nosa mogu uzrokovati oticanje sluznice, što dovodi do blokade protoka zraka i posljedične upale. Stalni problemi sa sinusima također se mogu pripisati abnormalnostima hrskavice i kostiju. Glavni simptomi sinusitisa uključuju začepljenost nosa, curenje nosa, grlobolju, groznicu, gubitak njuha i glavobolje.

Preporučujemo