Paradajz je namirnica koja se može koristiti na veliki broj načina i svi ga vole. Prilikom uzgoja poljoprivrednici koriste razne tehnike da bi imali što bolji i kvalitetniji urod a mi vam danas donosimo jedan trik koji bi vam u tome mogao pomoći.

U današnjoj raspravi bavit ćemo se temom rajčice, divnog voća koje je već stiglo na štandovima domaćih tržnica. Prepuna okusa, bogata esencijalnim vitaminima i poznata po svojstvima jačanja imuniteta, rajčica nudi mnoštvo kulinarskih mogućnosti. U ovom izdanju pripremili smo uzbudljivo iznenađenje za vas – divnu kulinarsku formulu koju nam je prenio iskusni hortikulturist, prvi put predstavljenu u klasičnoj novinskoj publikaciji.

Slučajno naišavši na ovo blago, potražili smo stručnost iskusnih uzgajivača koji ne samo da su potvrdili njegovu učinkovitost, već su i svoje izdašne prinose rajčice pripisali ovom preciznom receptu. Smjernice za pripremu ovog ukusnog sastava su jednostavne. Za punjenje posude od 3 litre lagano ulijte približno 2,6-2,7 litara vode, po mogućnosti neklorirane ili čak kišnice.

Za početak otopite 100 grama kvasca u toploj vodi. Ako nemate kvasac pri ruci, lako ga možete napraviti kod kuće. Sastojke dobro sjediniti i smjesu pokriti gazom. Dobro je povremeno promiješati smjesu tijekom cijelog procesa. Nakon završetka fermentacije, otopina je spremna za upotrebu.

Jednu šalicu mješavine razrijedite u 10 litara vode za pripremu otopine, a zatim jednu litru dobivene otopine pažljivo prelijte na jednu biljku. Za optimalan rast i opću dobrobit, preporučljivo je zalijevati svaku biljku otprilike tri puta tijekom ljetne sezone. Čineći to, možete očekivati ​​duboko zadovoljavajuće i obogaćujuće iskustvo za razliku od bilo kojeg drugog s kojim ste se susreli. Dobiveni plodovi bit će obilni, sočni i izdašne veličine.

  • Nadalje, primjenom ovog pristupa biljkama se daje izvanredna sposobnost da izdrže visoke temperature koje karakteriziraju ljetne mjesece. Unatoč teškim vremenskim uvjetima hladnoće i kiše, brojni uzgajivači postigli su zapažene uspjehe uspješnom berbom rajčice do kraja listopada.

Generacijama su se iskusni vrtlari oslanjali na jednostavnu, ali vrlo učinkovitu tehniku: povećanje potencije kvasca uključivanjem vrtnih sastojaka. Ova isprobana metoda postala je dragocjena tajna u svijetu vrtlarstva. Korištenjem ovog pristupa, biljke kao što su rajčice, krastavci i paprike u mom vlastitom vrtu su procvjetale, imajući koristi od osnovnih hranjivih tvari koje pruža ovo prirodno gnojivo.

Sada istražimo proces stvaranja ovog gnojiva. Da biste stvorili slojeve, složite ih u plastičnu ili emajliranu kantu. Zatim dodajte vodu u kantu, pazeći da razina vode ostane oko 10-15 cm ispod ruba. Na kraju, napravite prostor za smjesu kvasca. Umak se priprema slijedeći ove korake: Započnite miješanjem 200 grama tople vode s 2 žlice suhog kvasca, 2 žlice šećera i malom količinom finog brašna.

Za najbolji učinak, savjetuje se pripremiti smjesu ujutro i primijeniti je kasnije. Smjesu dobro promiješajte s vodom natopljenom koprivom. Ostavite mješavinu da odstoji neko vrijeme. Izložio sam ga suncu do podneva, a zatim sam ga premjestio u sjenu. Izravna izloženost užarenom ljetnom suncu nije optimalna za smjesu.

Stoga ova lokacija pruža idealno okruženje za uživanje u jutarnjem suncu i pronalaženje utjehe od intenzivne popodnevne vrućine u prekrasnoj hladovini. Pokrijte smjesu poklopcem. Svakodnevno sudjelujemo u činu miješanja. Vrhunska fuzija ima duboku nijansu, sličnu nijansi koja graniči s mrklom crnom.

Nakon nekoliko dana, ovaj hranjivi preljev bit će u potpunosti pripremljen i dostupan za uživanje. Da biste stvorili gnojivo, pažljivo pomiješajte 10 litara vode s pola litre gnojiva. Kad svaki grm zalijemo, dobije litru ove mješavine. Korištenjem ovog gnojiva imate mogućnost poboljšati rast biljaka, povećati plodnost, zaštititi se od bolesti i osigurati sveobuhvatnu prehranu za svoje biljke. Što se tiče krastavaca, paprike i rajčice, njih uvrštavam u svoju redovnu rutinu svaka tri tjedna. Tijekom sezone obično zalijevam svoje biljke otprilike 3-4 puta.

Preporučujemo