Štitna žlijezda je organ koji ima leptirasti oblik i koja je smještena u našem vratu. Ona ima jako važnu funkciju a to je regulacija hormona i kada se njen rad poremeti dolazi do niza zdravstvenih problema.

Mnogi pojedinci nisu svjesni da je moguće prirodno smanjiti ili čak ukloniti simptome štitnjače. Danas vam predstavljamo piće. Ovaj ukusni napitak sadrži različite sastojke koji poboljšavaju zdravlje štitnjače i osigurava bitne vitamine, minerale i antioksidanse koji su korisni za sve. Recept Ovaj ukusni napitak sadrži mješavinu sastojaka koji stimuliraju štitnjaču, a također je bogat vitaminima, mineralima i antioksidansima koji su korisni za sve.

  • Sastojci navedeni u receptu certificirane holističke nutricionistice Syeda Kiran Zahra Hussain su sljedeći: Pomiješajte sedam šalica izvorske ili filtrirane vode s jednom šalicom čistog soka od brusnice, četvrtinom žličice sušenog đumbira, pola žličice cejlonskog cimeta, četvrtinom žličice muškatnog oraščića, tri četvrtine šalice svježe iscijeđenog soka od naranče i četvrtinom šalice svježe iscijeđenog soka od limuna. priprema: Stavite vodu na vatru, i prije nego što zavrije, dodajte sok od brusnice.

Zatim dodajte začine i ostavite da se smjesa kuha na laganoj vatri 20 minuta. Kad se ohladi na sobnu temperaturu, umiješajte sok od naranče i limuna. Ovaj recept daje dovoljno za jedan dan. Tajne zdravstvene prednosti napitka za štitnjaču. Brusnice su fantastičan izvor joda, koji je ključan za održavanje zdravlja štitnjače. Ove bobice mogu osigurati čak 400 mcg joda, što ih svrstava među najbolje prirodne izvore ove važne hranjive tvari.

Adekvatan unos joda pomaže u detoksikaciji tijela i vitalan je za regulaciju metabolizma, rasta i razvoja. Đumbir je postao poznat kao ljekoviti začin, a svoju popularnost zaslužuje zbog svoje učinkovitosti. Ključna prednost đumbira je njegov blagotvoran učinak na štitnu žlijezdu. Sadrži magnezij, bitan mineral za liječenje poremećaja štitnjače. Osim toga, đumbir ima protuupalna svojstva koja mogu pomoći u sprječavanju upale povezane s hipotireozom.

Cimet djeluje kao multifunkcionalni tretman za štitnu žlijezdu. Sadrži ekstrakt koji ima značajnu ulogu u protuupalnom djelovanju pojačavanjem ekspresije razine mRNA u područjima povezanim s proupalnim citokinima. Jednostavnim rječnikom rečeno, korištenje cimeta u medicinske svrhe može biti od vitalnog značaja za rješavanje slabog rada štitnjače. Osim toga, protuupalna svojstva cimeta pomažu u smanjenju inzulinske rezistencije, koja je usko povezana s razvojem Gravesove bolesti.

Muškatni oraščić služi kao prirodni pojačivač raspoloženja i opuštanje dok također potiče metaboličku aktivnost. Sok od naranče, bogat vitaminom C, neophodan je za brojne tjelesne funkcije. Sadrži dobro uravnoteženu kombinaciju glukoze i fruktoze te minerala kalija i magnezija. Nadalje, pozitivno utječe na štitnjaču, povećava razinu glukuronske kiseline, pomaže u detoksikaciji organizma te potiče pravilan rad hormona.

Limunov sok pruža obilje hranjivih tvari i izvanredne zdravstvene dobrobiti za brojne bolesti, pomaže u detoksikaciji i jača imunološki sustav. Hipotireoza nastaje kada štitnjača ne proizvodi dovoljno hormona. Ovo stanje može pogoditi pojedince bilo kojeg spola, ali se pretežno javlja kod žena starijih od pedeset godina. Štitnjača je ključna za regulaciju metabolizma, a nedovoljna proizvodnja hormona može usporiti tjelesne funkcije, uključujući metabolizam i tjelesnu temperaturu.

Ako se ovo stanje ne pozabavi, može dovesti do ozbiljnih zdravstvenih komplikacija. Osobama sa smanjenom funkcijom štitnjače preporučuje se svakodnevno piti ovaj napitak. Nadalje, korisno je uključiti hranu bogatu vitaminima B-kompleksa i željezom, kao i morsko povrće poput morske trave i norija. Povećanje unosa hrane bogate vitaminom A, poput slatkog krumpira, mrkve ili bundeve, također je korisno.

Žena palpira vrat radi pregleda štitnjače. U krupnom planu vidi se povećana štitnjača. U pozadini se odvija medicinska ultrazvučna dijagnostika štitnjače. Opća preporuka je jesti zdravu i organsku hranu koja je bogata antioksidansima. Klonite se hrane koja može utjecati na rad štitnjače, uključujući brokulu, lisnato povrće, cvjetaču, kelj, špinat, repu, soju, kikiriki i senf.

Preporučujemo