Svi želimo da naša odjeća i veš koji peremo u mašini pored čistoće ima i lijep i ugodan miris. Zbog toga koristimo omekšivače ali je potrebno znati i pravu dozu i način na koji ćemo ga uliti u odjeljak.

Čista, ugodna odjeća je ono što želimo kada je uzmemo iz stroja. No, povremeno pustimo ulaz u ormarić perilice i suočimo se s neugodnim, ustajalim ili čak kiselkastim mirisom. I tada smo ugradili omekšivač u nadi da će perilica imati miris “kao s reklame”. Umjesto toga, čini se da je miris jači nego prije čišćenja. I razočaranje je sasvim opravdano. Međutim, ovaj problem nije neuobičajen. Zapravo, ovo je uobičajena pojava koja ima više uzroka – od tehničkih problema s perilicom do svakodnevnih ponašanja koja se ponavljaju. Greške grijača, vlažnosti i ciklusa pranja.

  • Jedan od najčešćih tehničkih razloga neugodnog mirisa rublja je neispravan grijač. Ako grijač ne može dovoljno zagrijati vodu, bakterije i plijesan nisu potpuno iskorijenjene. Umjesto toga, zadržavaju se u bubnju i zatim prenose na odjeću. Provjera temperature grijača trebala bi biti na prvom mjestu ako primijetite dugotrajan, neugodan miris koji ostaje nakon korištenja deterdženta i omekšivača. Osim toga, greške u ciklusu pranja, kao što je neispiranje ili korištenje prekratkog trajanja, također mogu dovesti do nedovoljne količine deterdženta i uklanjanja prljavštine.

Ako vaš stroj ima tendenciju nakupljanja vode ili će se prečesto zaustavljati, vrijedi pozvati tehničara da procijeni elektroniku i senzore. Bogata ponuda omekšivača i deterdženta: više je manje Unatoč činjenici da se omekšivač koristi kako bi vaše rublje bilo mekše i ugodnije, njegova prevelika količina imat će negativan učinak. Umjesto da čisti vašu odjeću, omekšivač tkanine koji izlučuje vaše tijelo tijekom vremena postaje ugrađen u vlakna. Ovaj sloj taloga idealan je za razmnožavanje bakterija, osobito ako vaša perilica rublja nema brzo sušenje.

Osim toga, pretjerana uporaba omekšivača za rublje može dovesti do iritacije kože, što se posebno odnosi na djecu i osobe s osjetljivom kožom. Isto vrijedi i za deterdžent. Više pjene ne mora nužno dovesti do boljeg čišćenja. Ako vaša perilica ne može učinkovito ukloniti svu sapunicu, ostaci deterdženta u tkanini uzrokovat će neodoljiv miris umjesto svježeg. Nisu sve tkanine korisne za omekšivače. Nisu sve tkanine jednako vješte u omekšavanju omekšivačima.

Na primjer, sintetički materijali, poput poliestera ili najlona, ​​mogu negativno reagirati, što može dovesti do gubitka elastičnosti ili stvaranja neugodnog mirisa. Osim toga, u sportskoj odjeći koja sadrži tehničke komponente, omekšivači mogu blokirati mikropore koje omogućuju disanje tkanine, što umanjuje njihovu funkcionalnost. Prilikom pranja traperica potrebno je obratiti posebnu pažnju na druge stvari. Proizvođači odjeće od trapera često upozoravaju na omekšivače s obzirom na učinak koji imaju na elastičnost materijala i brzinu kojom boja blijedi.

Želite li zadržati izgled i kvalitetu traperica, preporučuje se pranje svaka dva do šest mjeseci, ovisno o tome koliko ih često nosite, omekšivač možete i preskočiti. Prašnjava perilica = prašnjava odjeća Ništa neće biti učinkovito ako se zanemari perilica rublja. Loši mirisi iz strojeva koji peru često potječu od taloga sapuna, kalcijevog klorida, vlage i plijesni koji su pohranjeni u skrivenim mjestima – kao što je gumeni prsten na vratima ili ladica za deterdžent. Ako ne održavate redovito svoju perilicu, sva nakupina završit će na vašoj odjeći.

Ovdje je popis korisnih navika koje se mogu primijeniti za rješavanje problema. Izvadite odjeću iz perilice odmah nakon završetka ciklusa pranja – vlaga će se nakupiti i potaknuti rast bakterija. Nakon svakog pranja ostružite gumenu brtvu na vratima i obrišite spremnik deterdženta. Ostavite unutrašnjost perilice da se prozrači i osuši. Prevencija: Dubinsko čišćenje bez pranja. Jednom mjesečno provedite ciklus pranja vrućom vodom, bijelim octom i malom količinom deterdženta. Ova jednostavna navika može olakšati uklanjanje kamenca, bakterija i ostataka omekšivača iz unutrašnjosti perilice rublja.

Ovo ne samo da će produljiti vijek trajanja vašeg uređaja, već će također osigurati da vaše rublje ima ugodan miris. Još jedna metoda za postizanje sličnog učinka: ne započinjati pranje s omekšivačem. Pričekajte dok primarni ciklus ne završi, a zatim ga dodajte tijekom faze pranja. To će olakšati učinkovitost omekšivača i ostat će u tkanini, umjesto da se odmah ispere. Organski izbor: organski omekšivači. Oni koji su osjetljiviji na mirise, imaju alergije ili žele izbjeći jake kemikalije, organski omekšivači su pravi izbor. Ovi proizvodi koriste prirodne komponente i mirise, a istovremeno su nježniji prema koži. Unatoč nedostatku intenziteta njihovog mirisa, rezultat je često ugodniji – odjeća koja miriše svježe, a ne kao parfem tvrtke.

Preporučujemo