Obavljanje kućanskih poslova je vrlo zahtijevno a posebno kada je riječ o kuhinji i kupatilu koji wse najviše i koriste. U kupatilu se zbog stalne upotrebe vode jako brzo stvara kamenac koji je tvrdokoran i teško ga se riješiti.
Kad je riječ o čišćenju, kupaonica nudi brojne mogućnosti za rješavanje raznih zadataka poput uklanjanja osušenih kapljica, poliranja površina, borbe protiv kamenca, hrđe i uklanjanja bakterija. Naša stručnost će vas voditi kroz 11 jednostavnih tehnika koje će vam omogućiti da svoju kupaonicu održavate u besprijekornom stanju, a sve to bez potrebe za skupim rješenjima za čišćenje. Ove metode su se prenosile s koljena na koljeno, jer su naše mudre bake bile svjesne njihove učinkovitosti.
Kada je bijele boje. Je li vaša kada izrađena od emajla i je li na određenim mjestima nastala žuta boja? Počastite je kupkom za pomlađivanje i izbjeljivanje koja učinkovito uklanja žute mrlje, ali i bakterije i prljavštinu. Pomiješajte 1/2 šalice octa, 1/2 šalice alkohola i 1/4 šalice sode bikarbone s 4 litre vode. Otvorite slavinu i pažljivo ulijte mješavinu u kadu. Temeljito izmasirajte područje i suzdržite se od ispiranja sljedećih 15 minuta. Nakon toga ispraznite kadu i nastavite s temeljitim čišćenjem svih predmeta hladnom vodom.
U roku od nekoliko tjedana, mlaznica počinje ispuštati sporadične mlazove vode. Uklonite kamenac korištenjem običnog octa. Otkrijte bateriju i uronite dio koji sadrži začepljene mlaznice u posudu napunjenu octom preko noći. Zaustavite neugodne mirise i nakupljanje kamenca. Sa samo tri lako dostupna sastojka koja se nalaze u većini kućanstava, možete stvoriti vrlo učinkovito sredstvo za čišćenje. Za pravilno izvršenje zadatka potrebno je nabaviti jednu žlicu praška za pranje rublja. Jedna žlica soli. Potrebna je mjera od tri žlice octa.
pristup: Pomiješajte prašak za pranje, sol i ocat u posudi. Sastojke dobro promiješajte dok se prah i sol potpuno ne otope. Dobivenu smjesu prebacite u WC školjku. Osigurajte sveobuhvatno čišćenje energičnim ribanjem unutrašnjosti WC četkom, nakon čega slijedi nanošenje pripremljene mješavine i spužvice za temeljito pranje odozgo. Osim toga, temeljito čistimo spremnik za vodu i sve popratne komponente. Osim toga, ova se mješavina može nanijeti i na umivaonik i na kadu za optimalne rezultate. Ogledalo bez ikakvih pruga ili linija.
Često su potrebne obnove za starija ogledala kako bi im se vratio stari sjaj. Prije nego što odbacite stariji predmet, uzmite u obzir da se određene mrlje ili tragovi možda neće moći ukloniti, pa ih vrijedi zadržati. Uz odgovarajuće rješenje, njihov će trud dati pozitivne rezultate. Pomiješajte vodikov peroksid i sodu bikarbonu kako biste stvorili snažnu smjesu. Nakon što navučete rukavice, nastavite s čišćenjem zrcala spužvom i zatim temeljitim ispiranjem.
Zamućene mrlje sa ogledala možete učinkovito ukloniti pomoću pjene za brijanje. Besprijekorno besprijekoran WC. Kako biste uklonili nakupljanje kamenca u naborima WC školjke, jednostavna metoda uključuje natapanje papirnatih ručnika octom i njihovo čvrsto nanošenje na zahvaćena područja. Ostavljanjem preko noći svaki trag kamenca bit će potpuno iskorijenjen, čak i na onim teško dostupnim mjestima koja su obično nedostupna. Kako biste postigli temeljitu dezinfekciju svog WC-a, slijedite ove korake kako biste stvorili snažno rješenje.
- Pomiješajte 3 grama natrijevog hidroksida i 2 mililitra soka od limuna s 10 mililitara tople vode. Ova snažna mješavina učinkovito će eliminirati klice i bakterije, ostavljajući vaš WC besprijekorno čistim. Sve sastojke dobro promiješajte i smjesu prelijte u bocu s raspršivačem. Nakon što nanesete obilatu količinu spreja na stijenke zdjele, ostavite je da neometano odstoji 2 sata. Zatim temeljito očistite WC tako da ga izribate četkom za WC školjku i zatim isperete. Ova metoda učinkovito uklanja tvrdokorne mrlje, prstenove, pa čak i tvrdokorne tragove koji su otporni na druge metode čišćenja.
Kupnja nove WC četke nije skup pothvat, pogotovo ako je vaša još uvijek izdržljiva i funkcionalna, unatoč promjenama tijekom vremena. Kako biste WC četki vratili izvornu boju, uronite je u smjesu koja sadrži malu količinu koncentriranog deterdženta, pola šalice sode bikarbone, dvije žličice soli i četvrtinu šalice octa. Da biste napravili kupku za izbjeljivanje, jednostavno ulijte ½ litre kipuće vode i ostavite četku da se u njoj namače otprilike jedan sat. Predlažemo korištenje kante ili sudopera za ovaj proces kupanja.
Doživite divnu aromu ovog svestranog rješenja za čišćenje koje je prikladno za sve vaše potrebe čišćenja. Pomiješajte 2 mjerice (radije koristim poklopac) omekšivača s 2 mjerice alkohola, zatim premjestite smjesu u posudu od 1 litre. Ostatak posude napunite destiliranom vodom i upotrijebite ovu otopinu kao alternativu običnom deterdžentu pri čišćenju podova. Bit ćete svjedoci zadivljujućeg sjaja koji će vas ostaviti bez brige o nakupljanju prašine, jer se neće lijepiti za pod kao što je to obično slučaj. Osim toga, služi kao besprijekorno rješenje za uklanjanje mirisa kućnih ljubimaca. Ovaj proizvod služi kao višenamjenski alat koji koristim u različitim svojstvima u svom domu.