Štitna žlijezda je smještena u vratu i njena funkcija je jako važna za naš organizam. Ona je zadužena za proizvodnju hormona i ako ne radi dobro dolazi do disbalansa koji izaziva razne bolesti.

Syeda Kiran Zahra Hussain, certificirana holistička nutricionistička terapeutkinja, ljubazno je dala recept za divan napitak koji ne samo da se može pohvaliti nizom vitalnih hranjivih tvari, antioksidansa i minerala, već također pomaže u održavanju optimalne funkcije štitnjače i poboljšanju cjelokupnog zdravlja i blagostanja.

Kako biste napravili ovaj okrepljujući napitak, pomiješajte 1 šalicu soka od brusnice koji je potpuno čist, ¼ žličice osušenog đumbira, ½ žličice cejlonskog cimeta, ¼ žličice muškatnog oraščića, ¾ šalice soka od naranče koji je svježe iscijeđen i ¼ šalicu soka od limuna koji je također svježe iscijeđen. Pomiješajte ove sastojke sa 7 šalica vode koja je dobivena iz izvora ili filtrirana. Da biste napravili ovaj divan napitak, počnite tako što ćete vodu prokuhati.

Pomiješajte sok od brusnice s aromatičnom mješavinom začina i ostavite smjesu da lagano krčka na laganoj vatri 20 minuta. Nakon što se smjesa ohladi, prelijte je pomlađujućim esencijama soka od naranče i limuna. Bitno je imati na umu da je ovaj energizirajući napitak najveći užitak kada se konzumira tijekom dana. Koje prednosti pruža ovaj eliksir štitnjače? Jod, ključan element za potporu zdravlju štitnjače, može se pronaći u brusnicama.

Osim toga, đumbir, koji obiluje magnezijem, pomaže u upravljanju problemima štitnjače i ima protuupalna svojstva. Svojstva muškatnog oraščića za poboljšanje metabolizma dobro se slažu s protuupalnim učincima cimeta, koji mogu pomoći u ublažavanju inzulinske rezistencije koja se obično povezuje s Gravesovom bolešću.

  • Štitnjača može imati velike koristi od konzumacije soka od naranče, jer je bogat izvor vitamina C. Osim toga, sok od naranče pomaže u procesu detoksikacije. S druge strane, sok od limuna, s visokim sadržajem vitamina, jača imunološki sustav i potiče detoksikaciju. Ključno je ne zanemariti liječenje hipotireoze, stanja obilježenog nedovoljnom proizvodnjom hormona štitnjače, jer može rezultirati teškim zdravstvenim komplikacijama.

Uvrštavanjem ovog napitka u svoju dnevnu rutinu, uz zaokruženu prehranu bogatu antioksidansima, možete učinkovito regulirati rad štitnjače. Kako bi se postigla optimalna funkcija štitnjače, savjetuje se izbjegavati određene namirnice koje mogu poremetiti rad štitnjače. To uključuje povrće iz skupine Cruciferaes kao što su brokula, zelena zelenjava, cvjetača, kelj i špinat, kao i repa, soja i kikiriki.

Dodatni sadržaj:

Osiguravanje odgovarajućeg i pomlađujućeg sna od iznimne je važnosti za održavanje našeg cjelokupnog zdravlja i blagostanja. Služi kao ključna komponenta u obnavljanju i regeneraciji našeg fizičkog stanja, pripremajući nas za prepreke i uzbuđenja koja su pred nama. Stoga je imperativ odrediti prioritete i osigurati dovoljno, okrepljujući san, jer on služi kao temelj za plodan i trijumfalan dan.

Kako bi se naglasila važnost ove temeljne svakodnevne prakse, Zdravstvena služba Ujedinjenog Kraljevstva izdala je preporuke u vezi s odgovarajućom količinom sna kojoj bi pojedinci trebali težiti na temelju svoje dobne kategorije. Za razliku od odraslih, mala djeca, koja trenutno prolaze kroz ključne faze rasta i razvoja, zahtijevaju dovoljno sna kako bi se omogućio adekvatan odmor i osiguralo optimalno izvođenje tjelesnih procesa.

Ako se stalno osjećate umorno tijekom dana, to može biti znak da se redovito ne odmarate dovoljno. Prema The Mirror, tipičnoj odrasloj osobi obično je potrebno oko 7 do 9 sati sna. Razni čimbenici, kao što su dob, zdravlje i osobne okolnosti, mogu utjecati na količinu sna koja je potrebna svakom pojedincu.

Presudno je priznati činjenicu da pojedinci posjeduju različite prirodne obrasce spavanja, jer neki pojedinci trebaju više sna za optimalno funkcioniranje, dok drugi, poput Arnolda Schwarzeneggera, mogu uspjeti s manje. Potrebe za spavanjem tinejdžera, djece i dojenčadi obično su veće zbog njihovog kontinuiranog rasta i razvoja, iako mogu postojati razlike među pojedincima.

Novorođenčad obično izdvaja 8 do 16 sati za san, dok se odrasli potiču da teže spavanju najmanje sedam sati svake noći. Unatoč tome, važno je priznati da stručnjaci za spavanje ističu posebnost svakog pojedinca, naglašavajući inherentnu nepreciznost istraživanja spavanja.

Preporučujemo