U toplijim danima mnogi muku muče sa raznim insektima koji ulaze u naše domove a najdosadniji su komarci čiji ujedi nisu nimalo prijatni. Postoje u apotekama sprejevi protiv ujeda ovih insekata ali su oni prilično skupi.
Šećer s dodatkom vanilije uobičajena je namirnica u gotovo svakom kućanstvu. Ovo je u osnovi najisplativija metoda za suzbijanje komaraca kod kuće. Obično je mala vrećica šećera cijena samo nekoliko centi. Možete ili posuti šećerom prostor gdje se opuštate tijekom večeri ili ga staviti u posudu i držati blizu. Miris vanilije služi kao sredstvo za odvraćanje komaraca.
- Osim toga, ulje vanilije može se koristiti za obranu od ovih nametnika, jer djeluje na sličan princip i ima snažnu aromu. Imate mogućnost nanijeti ga izravno na kožu ili ga koristiti u blizini mjesta gdje sjedite. Izbjegavajte izlaganje protrljane kože izravnoj sunčevoj svjetlosti jer ulje može izazvati ružne tragove. U tom natjecanju šećer se nametnuo kao preferirani izbor zbog pristupačnosti, nedostatka masnih mrlja na koži i odjeći te dugotrajnijeg mirisa.
Za daljnju kontrolu komaraca razmislite o upotrebi repelenta od dva sastojka. Oduševljeni smo što danas predstavljamo izuzetan repelent protiv komaraca. Posljedično, sada možete uživati u uređenju vašeg vrta u večernjim satima ili se s lakoćom opustiti u svom dvorištu ili vrtnom prostoru. Sastojci za ovo izvanredno rješenje zasigurno su dostupni u svakom kućanstvu, jer ove tekućine često koristimo.
Sve što je potrebno su biljno ulje (bilo koje vrste), šampon za kosu i 9% ocat. Te se tekućine moraju kombinirati u jednakim količinama, točnije u omjeru 1:1:1. Rezultat ovog miješanja je bijela emulzija koja se može pohvaliti neograničenim rokom trajanja. Nema zahtjeva za daljnjim koracima; nakon što se emulzija nanese na kožu, možete udobno ostati na otvorenom tijekom večeri i noći. Dugo sam se godina oslanjao na ovaj recept i pouzdano je dao izvanredne rezultate.
Ova mješavina djeluje kao vrlo učinkovit repelent za komarce, čak iu neposrednoj blizini vode – koristim je dok pecam, a komarci se drže podalje. Osim toga, učinkovit je i u odbijanju krpelja. Za pripremu ogulite jedan limun i pomiješajte koru s 200 ml Alpe. Dodajte 10 klinčića i ostavite da se kuha otprilike tjedan dana. Nakon toga procijedite smjesu pomoću gaze i pretočite tekućinu u bocu s raspršivačem.
Služeći kao konvencionalno sredstvo odvraćanja, valerijana se ističe kao moja omiljena opcija za tjeranje komaraca. Da biste se oslobodili ovih nametnika, možete ga staviti u sobu ili osušiti i zapaliti poput tamjana. Osim toga, ove su metode vrlo učinkovite. Nanošenje svježe ubranog lišća divlje trešnje na izložene dijelove kože može ponuditi zaštitu, dok eterična ulja dobivena od klinčića, bosiljka, anisa i eukaliptusa mogu pružiti značajnu pomoć.
Za zaštitu izložene kože nanesite domaći repelent (5-10 kapi pomiješanih s čašom vode) ili stavite kap na gumicu za kosu ili narukvicu. Odlučite li se opustiti na otvorenom uz vatru, u vatru ubacite nekoliko grančica smreke. Pomiješajte 10 grama klinčića sa 100 ml votke ili nekog drugog alkoholnog pića u bočici s raspršivačem, ostavite da stoji 2 tjedna, dobro protresite i bit će spremno za upotrebu.
Kad se mljevena kava sipa i zapali, ona jednostavno tinja; usprkos tome, problem s komarcima ostaje. Cedrovo ulje ne samo da drži komarce podalje nego i muhe i žohare. Otkako smo smočnici dodali policu od cedrovine, u našem domu nije viđen nijedan moljac. Primjena lišća rajčice izravno na kožu pokazala se vrlo učinkovitom. Za ribiče, slika za odvraćanje može se pronaći na pixabay.com.
Za pripremu veće količine potrebna nam je jedna velika boca vodice za usta, pri čemu je prikladna bilo koja jeftina opcija. Pomiješajte tri šalice Epsom soli (ekvivalentno 200 mililitara po šalici) s 1,3 litre jeftinog ustajalog piva, kao što je ono kojem je istekao rok trajanja ili boca koju ste otvorili, ali niste popili. Način rada: Smjesu dobro promiješajte dok se sol potpuno ne otopi.