Orhideje sadaju u najljpše cvijeće i ako pitate domaćice skoro svaka će vam reći da ne postoji elegantnija i delikatnija biljka od nje. Njeno održavanje u kućnim uslovima je za mnoge izazovno.

Dana ćemo naučiti učinkovitu metodu za poticanje cvjetanja orhideja. Kada se lišće objesi, uvene i izblijedi u boji, to znači da se biljka bori i da je malo vjerojatno da će uskoro procvjetati. Isprobajte ovaj pristup i promatrajte pozitivan učinak koji ima na nju! Pridržavajte se prijedloga YouTube kanala Vrt sreće. U početku uklanjamo sve oštećene stabljike biljaka. Za biljku koja tek treba procvjetati, trebala bi imati najmanje tri para listova i imati čvrsto korijenje.

  • Posjekotine pospite mljevenim cimetom kako biste spriječili infekciju. Zatim ostavite da se rez osuši jedan dan. Hranjive tvari koje potiču cvjetanje. potrebno nam je: 1/2 glavice luka 1 litra vode na temperaturi vrenja Tri žlice riže. Postupak: Luk nasjeckajte na sitne kockice. Ploške luka stavite u čašu i prelijte vrućom vodom. Zatvorite ga poklopcem i ostavite da odstoji jedan dan. Zatim prebacite rižu u odgovarajuću posudu, dodajte kipuću vodu da je prekrije i ostavite da odstoji 24 sata.

Sljedeći dan filtrirajte obje tekućine pomoću sita i pomiješajte ih. Započnite s pamučnim štapićem za čišćenje lišća ovom vodom. Ovaj lijek pomaže u uklanjanju plijesni i bakterija. Primijenite ovaj tretman tjedno. Zatim nanesite ovu otopinu kao prihranu korijena. To će potaknuti razvoj korijena i novih izdanaka. Osim toga, provodite ovaj postupak gnojidbe jednom tjedno. Zatim stavite pamučne štapiće između dva lista, napunite raspršivač otopinom i poprskajte lišće biljke tjedno uz prethodni tretman.

Pošpricajte lišće rano ujutro kako biste osigurali da se osuši prije nego sunčeva svjetlost dopre do njih. To će potaknuti razvoj novih izdanaka. Dodatne pojedinosti možete pronaći u video prilogu na kraju članka. Spas je kao limun; ako se sve drugo raspadne, upotrijebite ovaj lijek da spasite dan. Potreban vam je standardni limun prerezan na pola. Limun ima istinski osvježavajući i obnavljajući učinak na lišće. To se može pripisati njegovim antioksidativnim i dezinfekcijskim svojstvima.

Štiti biljku od bolesti i tjera štetne insekte. Štoviše, limun je bogat kalijem i vitaminom C, a oba su neophodna za rast lišća. Ovaj vitamin igra ključnu ulogu u formiranju novih listova. Samo malo soka od limuna, i to je sve. Koje su metode provođenja prehrane? Jednostavno pomiješajte 1 šalicu vode s limunovim sokom u 1 mjericu. Pomiješajte 200 ml vode s 10 kapi limunovog soka. Izbjegavajte nanošenje limunovog soka izravno na lišće jer njegova visoka koncentracija može ironično dovesti do isušivanja.

Dobivenu tekućinu potrebno je nanijeti na blazinicu za skidanje šminke i zatim nježno utrljati na površinu plahte. Navlažite tampon i istisnite višak. Zatim klizite duž cijele duljine listova. Time ne samo da hranite biljku nego je i štitite od bolesti i štetnika. Svaki tjedan nanesite vodu s limunom na listove. Imajte na umu da je bitno pregledati donju stranu lišća, jer tu mogu biti prisutni znakovi pepelnice i drugih bolesti. Uz ovaj tretman i odgovarajuću količinu svjetla, možete se radovati novoj sezoni cvatnje u tren oka.

Voda s limunom je revitalizirala lišće, učinila ga živahnijim, jačim i zdravijim. Drugi recept – za suzbijanje bolesti i štetnika u lončanicama. Za ovaj recept dodajte samo 3 kapi limunovog soka na svakih 200 ml vode (što odgovara jednoj čaši). Ovaj recept se koristi za zalijevanje orhideja na mjesečnoj bazi. Ako biljku prečesto zalijevate, ona može dehidrirati i na kraju se osušiti.

Osim toga, važno je napomenuti da je ovaj recept učinkovit ne samo za liječenje bolesti, već i za pomoć pri oporavku orhideja. Ključna smjernica: koristimo samo pola čaše za svaki lonac. primjena: Za najbolje rezultate, ulijte ovu mješavinu u posudu, a zatim stavite biljku u posudu izravno na tekućinu. Naravno, možete sipati i izravno u lonac. Uspješna orhideja brzo stvara svježe izdanke i nakon toga razvija cvjetne pupoljke. Razdoblje cvatnje je kratko.

Preporučujemo