Stiglo nam je proljeće a sa njim dolazi i toplije i sunčano vrijeme koje dovodi i do pojave raznih insekata koji nam otežavaju život. Jedan od najdosadnijih je komarac čiji ubodi mogu biti jako neprijatni.
Iako se naši cijenjeni domaći recepti uvelike oslanjaju na ovaj sastojak, rjeđe se priznaje da ima alternativne primjene. Kvasac je glavna namirnica koja se nalazi u gotovo svakoj kuhinji. Uz kiselo tijesto i razne druge delicije, predstavljamo i niz nevjerojatnih načina kako iskoristiti ovo neupadljivo čudo naše kuhinje. Možda ćete biti iznenađeni nevjerojatnim prednostima koje mala kockica kvasca može pružiti za samo nekoliko centi.
- Zamka za komarce – učinkovita u zatvorenim i otvorenim prostorima. Ovaj uređaj ne samo da hvata u zamku komarce, već također privlači razne druge insekte osim vaše krvi. Jednostavno ga postavite na različita mjesta, primjerice oko terase ili čak unutar samog stana. Budite sigurni, komarci ne mogu odoljeti ovoj “dobroti”; međutim, neće moći pobjeći od toga. Zamka koja koristi šećer ili med zajedno s kvascem pokazala se učinkovitom jer proces fermentacije stvara ugljični dioksid i stvara toplinu, a oboje služi za privlačenje komaraca. Potrebna su nam 3 decilitra vode, što je otprilike jednako 1 šalici.
Jedna četvrtina šalice smeđeg šećera Jedna četvrtina žličice suhog kvasca također se može zamijeniti svježim kvascem. pet prozirnih boca, svaka zapremine dvije litre Metoda za postizanje ovog zadatka je sljedeća: Podijelite bocu na dvije jednake polovice. U toplu vodu dodajte smeđi šećer i dobro miješajte dok se potpuno ne otopi. Ostavite slatku otopinu da se ohladi prije nego je pažljivo ulijete u dno boce. Uključite kvasac koji ne zahtijeva prethodno miješanje. Kvasci stvaraju ugljični dioksid, koji služi za privlačenje komaraca znatnim intenzitetom. Uključite gornju polovicu boce okrenutu u donju polovicu.
Ako ne prianjaju, pričvrstite ih ljepljivom trakom. Stavite bazu boce u crni materijal ili alternativno nanesite sloj crne boje na nju. Gornji dio ostaje bez ikakve prljavštine ili nečistoća. Ključni čimbenik je to što komarci traže utočište u slabo osvijetljenim područjima, osobito tamo gdje mogu osjetiti miris ugljičnog dioksida. Kvasac za blistavost: Doživite izvanredne prednosti maske od kvasca. Osobe s problematičnom kožom nedvojbeno će pronaći veliku vrijednost u korištenju maske od kvasca.
Pomaže u učinkovitoj eliminaciji bakterija odgovornih za upale i ružne osipe. Jednostavno pomiješajte pola kockice kvasca s malom količinom mlijeka i dobivenu smjesu nanesite na lice. Ostavite da odstoji 20 do 30 minuta, nakon čega ga možete isprati vodom. Domaći enzimski čistač bez ribanja: Idealan za održavanje čistih odvoda, postizanje blistavih sudopera, besprijekornih podova i niz drugih zadataka čišćenja!
Na primjer, on stalno baca jednu bočicu ove izvanredne tvari u odvod, a ja sam uvjeren da nema opasnosti od začepljenja ili neugodnih mirisa. Štoviše, ovaj je recept nevjerojatno svestran; Koristim ga kod kuće kao zamjenu za praške za čišćenje, lakove za nokte, deterdžente i sredstva za čišćenje podova. Nadalje, kvasac služi kao učinkovit lijek protiv najezde mrava, jer je smrtonosan za te insekte. Potrebno je nabaviti 300 grama (otprilike 2 šalice) kore limuna ili naranče. Stotinu grama, što odgovara otprilike pola šalice, smeđeg šećera. Jedna žličica kvasca. Plastična posuda od dvije litre Jedna litra vode.
Prvo dodajte smeđi šećer u zdjelu pomoću slamke ili lijevka. Kore nasjeckajte na manje komade i također stavite u zdjelu. Nakon toga umiješajte kvasac i jednu litru vode. Čvrsto pričvrstite čep i protresite bocu kako biste osigurali da se šećer potpuno otopi. Snažno protresite 30 sekundi, zatim ostavite sa strane. Pustite da ne smeta tijekom razdoblja od 14 dana, pazite da smjesu svakodnevno promiješate.
Naknadno filtriramo tekućinu, a čvrsti ostatak pomiješamo sa sodom bikarbonom, koja služi kao izvrsna alternativa konvencionalnim prašcima za čišćenje sudopera i kuhinjskih površina. Preporučljivo je pomiješati sodu i čvrstu tvar pomoću miješalice, kao što sam provjerio. Stavite predmet u spremnik koji se može ponovno zatvoriti.