U kućankim poslovima koji su jako zahtijevni i naporni, na svu sreću imamo pomagače u vidu raznih uređaja. Mnogi će se složiti da najveću korist imamo od mašine za pranje veša.

Savjet koji sam dobio došao je od moje prijateljice, koja je slučajno udana za umirovljenog stručnjaka za perilice rublja, ali i dalje nastavlja pomagati svima kojima je potrebna. Redovito se bavim ovom praksom i, unatoč pohvalama koje drugi daju octu, smatram da je za mene učinkovitiji. Moram naglasiti da je to uistinu dovoljno samo povremeno.

Otprilike svaka 2-3 mjeseca provodim sličnu rutinu čišćenja. Učinkovito i pravovremeno uklonite nakupljanje kamenca s grijaćeg elementa. Za učinkovito uklanjanje naslaga kamenca, najjednostavniji pristup je korištenje obične limunske kiseline, kao što je prikazano na fotografiji. Kako biste pravilno napunili spremnik deterdženta, preporuča se uliti otprilike 100-200 g limunske kiseline. Započnite ciklus pranja s postavkom temperature od 60 stupnjeva.

Očistiti perilicu rublja i ukloniti kamenac iz njezinih ključnih dijelova može se lako postići pomoću ove jednostavne metode. Primarne komponente uključuju bubanj i grijaći element. Kako biste spriječili začepljenje i mogući rast plijesni, važno je redovito čistiti spremnik za deterdžent nakon određenog vremena. Provođenje postupka je jednostavan zadatak.

Odaberite dozator. Uronite spužvu ili četku u svježu vodu. Zatim dodajte limunsku kiselinu u smjesu i upotrijebite dobivenu pastu za temeljito čišćenje dozatora. Nakon ispiranja više se ništa ne može učiniti. Uvjerite se da je gumena brtva perilice rublja temeljito očišćena. Pomiješajte 500 mililitara vode s jednom žlicom limunske kiseline. Provjerite je li tkanina potpuno uronjena u otopinu i čvrsto zatvorite unutrašnjost. Prisutnost prljavštine, premaza i spora plijesni potpuno nestaje.

  • Korištenjem gore navedenih tehnika čišćenja, vaša perilica rublja bit će podvrgnuta temeljitom čišćenju, što će rezultirati poboljšanom funkcionalnošću i produženim vijekom trajanja. Čitateljica Peta dijeli svoje savjete o učinkovitom čišćenju perilice rublja. Perilica rublja, stara otprilike dvije godine, često je podvrgnuta ciklusima pranja na niskim temperaturama. Prije nekog vremena moj je suprug počeo shvaćati da se miris njegovih košulja promijenio.

Osobno mu nisam pridavala previše pažnje jer sam trenutno na rodiljnom dopustu i ne susrećem se često s tim mirisom. S vremenom sam počeo primjećivati ​​jasan kiselkast miris koji se širio i iz perilice i iz rublja, što je ukazivalo da nešto nije u redu s njihovim uobičajenim ugodnim mirisom. Dobila sam preporuku od bliske poznanice u vezi boostera na koji je naišla gledajući televizijski program.

Prema dostavljenim informacijama, dugotrajni miris u perilicama rublja pripisuje se prisutnosti praha, prljavštine i ostataka masnoće koji se ne tope na nižim temperaturama, što rezultira neugodnim mirisom. Osobno sam testirao učinkovitost običnih tableta za pranje posuđa u uklanjanju tvrdokorne masnoće i naslaga. Za korištenje stavite dvije tablete u perilicu rublja, namjestite temperaturu na 90 stupnjeva i pustite da radi bez ikakvih predmeta unutra.

Rezultati su mi bili fantastični, a sada rublje opet ima neugodan miris. Kao rezultat toga, ovaj postupak provodim najmanje jednom svaka 3 mjeseca. Jedinstvena kreacija poznata kao domaći kalgonit, koji se naziva i “kamenožder”. Već desetljeće izrađujem i koristim ovaj specifični prašak, što je rezultiralo perilicom rublja koja besprijekorno radi. Štoviše, s entuzijazmom sam ga preporučila poznanicima koji su se susreli s problemima s kamencem ili neugodnim mirisima i doživjeli su izvanredna poboljšanja.

Kako bismo zadovoljili one koji konzumiraju kamenje u domaćinstvu, potrebno nam je: Kako bi se zajamčila optimalna kvaliteta vode za čišćenje unutrašnjosti perilice, bitno je dodati temeljac od 2 dijela sode za pranje. Moć sode bikarbone za otapanje masti može se iskoristiti kombiniranjem 2 dijela ovog svestranog sastojka. Umjesto 1 dijela limunske kiseline iz originalnog recepta, predlažem upotrebu 2 dijela limunske kiseline.

Ovo povećanje kiseline ne samo da će povećati snagu čišćenja, već će također pružiti antibakterijska svojstva, učinkovito uklanjajući kamenac i ostavljajući osvježavajući miris. Voda se može omekšati dodatkom nejodirane soli, a preporučeni omjer je 1 dio soli u vodi. Dobro promiješajte sastojke i premjestite smjesu u posudu koja se može zatvoriti.

Za čišćenje koristim otprilike 4-5 žlica koje stavljam u praznu perilicu rublja postavljenu na ciklus od 90 stupnjeva. Osim toga, stavljam 1 žlicu u bubanj tijekom svakog pranja kako bi omekšala vodu i očistila perilicu. Ovaj svestrani proizvod također se može koristiti u perilici posuđa.

Preporučujemo