Za obavljanje kućnih poslova koji su izuzetno zahtijevni domaćice na sreću imaju pomoć kućanskih aparata koji im uveliko olakšavaju život. Među najvažnije spada mašina za veš koja se brine za čistoću naše odjeće.
Među brojnim značajkama prisutnim na perilicama rublja postoji nekoliko koje korisnici često prođu nezapaženo i pogrešno shvaćeni. Jedan takav simbol koji je izazvao zbunjenost i zbunjenost na društvenim mrežama je zagonetna ikona “leptira”. Koristeći utjecaj digitalnog svijeta, korisnik Twittera krenuo je u potragu za otkrivanjem zbunjujućeg simbola koji krasi njegovu perilicu rublja.
Koristeći se kolektivnom mudrošću internetske zajednice, tražio je pomoć pozivajući se na retweetove, tražeći pomoć drugih korisnika u demistificiranju zagonetnog znaka leptira. Uvod u najavu izazvao je veliku znatiželju i potaknuo opsežnu raspravu. Dok su mnogi bezbrižno nagađali o značaju simbola “leptira”, bilo je pojedinaca koji su točno shvatili njegovu pravu svrhu.
Perilica ima simbol leptira koji označava jedinstveni ciklus posebno prilagođen za rukovanje osjetljivim tkaninama poput svile, satena i zavjesa s najvećom pažnjom. Svrha programa “Butterfly” je ponuditi opciju čišćenja koja je nježna i prikladna za predmete koji ne zahtijevaju rigorozno pranje. Primarni cilj ovog programa je jamčiti precizno čišćenje upotrebom mlake vode i nježnog ciklusa centrifuge. Primjenom ove metode održava se očuvanje osjetljivih materijala, čime se jamči sprječavanje bilo kakve štete.
Štoviše, program “Butterfly” je posebno osmišljen kako bi bio visoko učinkovit, minimizirajući mogućnost bilo kakvih štetnih učinaka. Širok izbor opcija često prođe nezapaženo od strane korisnika kada su u pitanju njihove perilice rublja.
- Jedna takva značajka, poznata kao “leptir” program, služi kao izvrsna ilustracija kako dodatne funkcionalnosti mogu uvelike poboljšati proces pranja rublja, posebice pri rukovanju s osjetljivim tkaninama.
Potičem vas da isprobate ovu funkciju tijekom sljedećeg punjenja osjetljivog rublja i iz prve ruke se uvjerite u njezinu izvanrednu učinkovitost u očuvanju kvalitete vaše odjeće.
U Pittsburghu je davne 1858. godine osoba po imenu Hamilton Smith konstruirala prvu perilicu rublja koja je ikada postojala. Ovaj inovativni stroj sastojao se od bubnja s ravnom osovinom opremljenom lopaticama. Jednostavnim okretanjem spojene ručke vratilo bi se okretalo. Smith je iste godine čak dobio i patent za svoj izum. Unatoč svojoj zahtjevnoj prirodi i sklonosti oštećivanju odjeće, ova perilica rublja postavila je temelj za strojno pranje rublja.
Sljedeće godine svjedočili smo pojavi njemačke perilice rublja koja je uključivala mješalicu nalik oku. Kako se ova mješalica pomicala gore-dolje, opružni tipli bi neprestano djelovali na odjeću. Pred kraj 19. stoljeća perilica se razvila u osmerokutni cilindar za pranje rublja kojim se moglo upravljati ručkom. Topla voda s sapunom ulijevala se u cilindar kada je došlo vrijeme za pranje rublja. Nakon što je odjeća očišćena, iscijeđena je pomoću valjaka.
Alfon Fisher iz Chicaga bio je pionir iza stvaranja inauguralne električne perilice rublja 1910. godine. Unatoč predstavljanju na tržištu, prodaja ovog inovativnog uređaja nije ispunila očekivanja. Nakon završetka Prvog svjetskog rata, prihvaćanje perilice rublja od strane opće populacije značajno je poraslo. Godine 1922. Howard Snyder napravio je revoluciju u industriji svojim izumom električne perilice rublja, koja je kasnije proizvedena u velikim količinama u Iowi.
Poboljšana funkcionalnost ove perilice igrala je ključnu ulogu u njezinoj rastućoj popularnosti među potrošačima. Sljedeće godine na tržište su ušli i njemački proizvođači s vlastitom verzijom perilice koja je za grijanje koristila peć na ugljen. Perilica se sastoji od spremnika opremljenog malim otvorom. Nakon što se odjeća stavi unutra, motor se aktivira, povezuje osovinu sa spremnikom i uzrokuje njegovo kontinuirano okretanje u suprotnom smjeru.