Nestanak dvogodišnje Danke Ilić je šokirao cijelu regiju i svi su je tražili danima nadajući se da je živa. Zbog njenog nestanka je u Srbiji po prvi put oglašen alarm Pronađi me, ai epilog ove priče je tužan i jeziv. Njene ubice su uhvaćene ali odbijaju da kažu gdje je njeno tijelo.

Neumorna potraga za Dankom Ilić (2) traje i dalje, a nadležni neumorno nastoje da otkriju gde se ona nalazi. Tragično, istraga je otkrila strašnu istinu da je ova djevojka stradala u gnusnom činu ubistva, zvanično potvrđenom 4. aprila. Srđan Janković (50) i Dejan Dragijević (50) optuženi su da su vozilom naletjeli na dijete koje je čudom preživjela udar. Međutim, Dragijević je priznao da ju je zadavio nakon nesreće. Nakon ovog užasnog djela, sakrili su tijelo, koje je do danas ostalo neotkriveno.

  • Nadležni organi su sproveli vrlo tajnu istragu, sa minimalnim zvaničnim podacima. Ovaj nedostatak otvorenosti stvorio je idealno okruženje za širenje brojnih teorija zavjere i priliv neprovjerenih i nezvaničnih informacija koje svakodnevno kruže u javnosti. Ono što je zvanično priznato jeste nestanak deteta po imenu Danka, koji se dogodio u utorak oko 13.45 časova u prigradskom naselju Banjsko Polje, kod Bora.

Majka djevojčice prijavila je da je Danka nestala iz dvorišta njihovog stana dok je čuvala drugo dijete. Uprkos opsežnoj 48-časovnoj potrazi na području Bora, u kojoj su učestvovali Žandarmerija, GSS, dronovi i termovizijske kamere, nije bilo pomaka u lociranju devojčice.

 

Dana 26. marta ove godine u Banjskom Polju odigrao se poražavajući događaj koji je rezultirao tragičnom smrću dvogodišnje djevojčice Danke Ilić. Osobe koje se sumnjiče za izvršenje ovog gnusnog dela, bez premca u istoriji Srbije, su Srđan Janković (50) i Dejan Dragijević (50), koji su obojica zaposleni u JKP „Vodovod“ iz Bora.

  • Ponovo vredi napomenuti da je Dragijević Višem javnom tužilaštvu u Zaječaru priznao da je odgovoran za smrt deteta. On je priznao da je prvo tijelo odbacio na deponiju, ali ga je kasnije premjestio na nepoznato mjesto. Srđan je donio odluku da se uzdrži od izlaganja u svoju odbranu i nakon toga povukao punomoćje svog punomoćnika, opredijelivši se za pravnog zastupnika kojeg je odredio sud.

Po mom mišljenju, vjerujem da su dotične osobe imale fizički kontakt sa posmrtnim ostacima preminule djevojke. Postoji mogućnost da su ili raskomadali tijelo ili ga izložili intenzivnoj vatri, uzrokujući da se fragmenti raziđu na značajnoj udaljenosti, potencijalno u rasponu od 50 do 60 kilometara. Međutim, važno je napomenuti da se grdno varaju ako misle da će odsustvo tijela dovesti do manje kazne.

 

Na osnovu otkrića DNK djeteta u vozilu osumnjičenog, dovoljan je dokaz da se osudi na doživotnu kaznu zatvora. Časlav Ristić, bivši forenzičar, tvrdi da će nadležni naići na značajne prepreke u potrazi za posmrtnim ostacima preminule osobe, zbog dosta vremena koje je prošlo.

Ključ pronalaska tela mlade devojke, Danke Ilić, po njegovom mišljenju, leži isključivo u buđenju savesti i saradnji zatvorenika.

  • Kroz svoje bogato iskustvo u ovoj konkretnoj delatnosti, nailazio sam na slučajeve u kojima pojedinci, nakon što su proveli dosta vremena u pritvoru, dođu do spoznaje o svojim postupcima i izraze spremnost da se upuste u razgovor sa tužiocem. U takvim slučajevima oni voljno otkrivaju tačnu lokaciju pokojnika. Nije neuobičajeno da se osumnjičeni bore sa osjećajem kajanja. Međutim, jasno se sjećam slučajeva u kojima su osumnjičeni četrdesetak godina šutjeli o tome gdje se nalazi tijelo, noseći težinu ove tajne sve do svoje konačne smrti, kako Ristić razjašnjava.

Neizvesno je da li je Radoslav, otac Dejana Dragijevića, učestvovao u odlaganju leša. Tokom pravnog postupka, on je birao da koristi svoje pravo na šutnju kao sredstvo odbrane. Takođe, Dejanov brat, koji je uhapšen zbog pomaganja u zločinu, tragično je preminuo u pritvoru u Boru.

 

Počevši od 26. marta, posvećeni pripadnici MUP-a neumorno su pročešljavali svaki pedalj Banjskog Polja i susednih sela u okolini Bora. Policija je izvršila detaljnu istragu, ne ostavljajući kamen na kamenu u Zlotu. Uprkos njihovoj opsežnoj i iscrpnoj potrazi, mesto gde se nalazi mlada Danka Ilić ostalo je neuhvatljivo i neotkriveno.

  • Ivana i Miloš,  roditelji dvogodišnje Danke Ilić, juče su sa sinom Lazarom  prošetali Borom. Kako prenosi Republika.rs, porodica Ilić je oko 18.30 sati otišla iz stana Miloševih roditelja obučena u elegantno crno odelo.

Miloševi roditelji su se oprostili od ostarelih baka i deda, koji su stajali ispred zgrade, ruke su im podignute u pokretu mahanja. Dečak je, ispunjen radošću, uzvratio talasom, a osmeh mu je sijao dok su on i Miloševi roditelji šetali dužom ulicom u srcu grada, na izrazima lica bez ikakvih znakova sreće.

 

Dok su išli niz ulicu, nekoliko pojedinaca ih je srdačno pozdravilo, upuštajući se u kratke razgovore. Može se zaključiti da su ove osobe ili poznanici ili mještani koji poznaju ovaj kraj. Došavši do kraja ulice, opušteno su ušli u robnu kuću, opušteno pregledavajući asortiman robe u ponudi.

Nakon što su proveli dosta vremena u prodavnici igračaka, na kraju su otišli sa svojim oduševljenim sinom, kupivši novu igračku koja mu je donela ogromnu radost.

Nadalje, malo dijete je vješto upravljalo autobusom pored čvrste betonske barijere i naišlo na drugaricu koja se nestrpljivo ponudila da s njima podijeli potpuno novu igračku.

Preporučujemo